PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Startuje budowa Forum Gdańsk

  • Autor: PAP
  • 02 cze 2015 17:57

Startuje budowa Forum Gdańsk Forum Gdańsk

W 2017 r. na terenie ok. 6 ha w śródmieściu ma rozpocząć działalność Forum Gdańsk - wielofunkcyjny kompleks handlowo-usługowy. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 800 mln zł. Inwestycja spowoduje duże zmiany w układzie komunikacyjnym w centrum miasta.

REKLAMA

We wtorek wmurowano kamień węgielny pod budowę Forum Gdańsk, które powstaje w centralnym miejscu Gdańsku w ramach rewitalizacji Targu Siennego i Targu Rakowego.

Forum Gdańsk buduje się w jednej z najlepszych lokalizacji na terenie Trójmiasta, na 6-hektarowej działce w obrębie ulic 3 Maja, Armii Krajowej, Wały Jagiellońskie i Hucisko, w sąsiedztwie dworca kolejowego Gdańsk Główny, zabytkowego Głównego Miasta i wielu budynków użyteczności publicznej. W pobliżu Forum ma powstać duży przesiadkowy węzeł komunikacyjny. Ma powstać parking na 1,1 tys. miejsc. Część kompleksu będzie się znajdowała na płycie o pow. 2,5 ha przykrywającej wykop kolejowy, jakim biegną tory wzdłuż ul. 3 Maja. Pod płytą będzie się znajdował przystanek SKM Gdańsk Śródmieście.

Dyrektor Multi Poland i pełnomocnik spółki Forum Gdańsk Tomasz Matusiak powiedział dziennikarzom, że obecnie trwają badania archeologiczne, a od lipca mają ruszyć prace drogowe i związane z zabudową torów wielką płytą oraz prace przygotowawcze pod główny kompleks.

Podał, że oprócz kompleksu handlowego z 220 lokalami handlowymi i usługowymi ma też powstać Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska, które ma pełnić funkcję głównego punktu informacji turystycznej. Plan przewiduje też powstanie wielkowymiarowych i wielopoziomowych placów publicznych. Wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni ma powstać ogólnodostępny bulwar przykryty szklanym dachem. Mają powstać też nowoczesne powierzchnie biurowe. Podano, że obiekt w ok. 50 proc. jest już skomercjalizowany.

Wiceprezydent Gdańska Andrzej Bojanowski uważa, że dzięki inwestycji powstanie nowe miejsce spotkań mieszkańców i turystów. Przyznaje też, że inwestycja może spowodować duże utrudnienia w funkcjonowaniu miasta. "Będzie to przebudowa zarówno węzła komunikacyjnego w ciągu Armii Krajowej, jak i budowa nowego Podwala Grodzkiego" - wyjaśnił. W centrum miasta ma powstać nowy układ drogowy. Prace związane z modernizacją infrastruktury drogowej wokół kompleksu mają ruszyć już w lecie.

Planuje się, że Targ Rakowy stanie się ciągiem pieszym przechodzącym w plac miejski. W rejonie inwestycji zmodernizowanych zostanie sześć skrzyżowań. Zrewitalizowane zostanie także przejście podziemne pod ul. Wały Jagiellońskie.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA