PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Startuje nowy fundusz na rynku nieruchomości komercyjnych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 wrz 2013 10:05

Startuje nowy fundusz na rynku nieruchomości komercyjnych

Grupa Capital Park z sukcesem sprzedała w ofercie prywatnej 85 proc. certyfikatów funduszu Real Estate Income Assets FIZ AN. To wszystkie certyfikaty oferowane do sprzedaży. Pozyskana ze sprzedaży kwota to 63,7 mln zł brutto. Podmiotem pośredniczącym w sprzedaży certyfikatów był Dom Maklerski Noble Securities SA. W najbliższej przyszłości rozpoczęte zostaną działania, których celem będzie doprowadzenie do wprowadzenia certyfikatów do obrotu na GPW.

REKLAMA

O pracach nad stworzeniem funduszu mówił w rozmowie z Propertynews.pl Marcin Juszczyk, członek zarządu Capital Parku.

Nowy fundusz nabył prawa do portfela nieruchomości, który obejmował 39 gotowych i wynajętych nieruchomości generujących stabilne przepływy pieniężne, zlokalizowanych przy głównych ulicach handlowych w Polsce (nieruchomości typu high-street). Wartość księgowa brutto portfela nieruchomości wchodzących w skład funduszu na dzień 30 czerwca 2013 r. w księgach Capital Park wynosiła 187,2 mln zł.

Real Estate Income Assets FIZ AN to także jeden z pierwszych działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych fundusz „dywidendowy", oferujący cykliczne wypłaty dochodów uzyskiwanych z komercyjnego wynajmu nieruchomości znajdujących się w portfelu funduszu, zgodnie z jego statutem. Dodatkowym źródłem dochodu inwestorów ze wzrostu cen nieruchomości, których fundusz jest właścicielem, mogą być dochody osiągane ze zbywania nieruchomości.

- Zakładając, że wpływy z najmów osiągane przez fundusz pozostaną stabilne i kształtować się będą na poziomie nie niższym, niż szacunki przychodów na II półrocze2013 roku generowanych przez portfel umów najmu podpisanych przez Grupę Capital Park dotyczących nieruchomości zarządzanych obecnie przez fundusz oraz przyjmując wycenę certyfikatów funduszu ogółem na poziomie z daty sprzedaży 85 proc. certyfikatów przez grupę Capital Park, fundusz może zapewnić uzyskanie cyklicznych i stabilnych dochodów na poziomie około 7-8 proc. rocznie - podają przedstawiciele firmy.

REIA FIZ AN został powołany na czas nieokreślony.

Portfel nieruchomości funduszu składaja się z 39 gotowych, wynajętych i generujących stabilne przychody z najmu nieruchomości handlowo-usługowych w 26 miastach w Polsce. Łączna powierzchnia nieruchomości wchodzących w skład portfela wyniosła 14.956 mkw. Wartość księgowa brutto portfela nieruchomości wchodzących w skład Funduszu na dzień 30 czerwca 2013 r. w księgach Capital Park wynosiła 187,2 mln zł.

Umowy najmu nieruchomości zawarte są z renomowanymi najemcami i indeksowane o inflację. Przykładowi najemcy to m.in.: Rossmann, CCC, Żabka, BZ WBK, Raiffeisen Polbank, Bank Millennium, Alior Bank, MultiBank. Portfel nieruchomości Funduszu zarządzany jest przez spółkę CP Management.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA