PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Stary Browar Kościerzyna otwarty

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 02 wrz 2013 17:54

Oficjalne otwarcie Starego Browaru Kościerzyna odbyło się w niedzielę 1 września 2013 r. Jest to pierwsza zakończona inwestycja realizowana w ramach inicjatywy Jessica na Pomorzu.

REKLAMA

Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 20 mln zł, z czego niecałe 7,6 mln zł (ok. 40 proc. wydatków kwalifikowanych) to pożyczka pochodząca ze środków finansowych programu JESSICA. Resztę kwoty stanowiło finansowanie uzupełniające z Banku Ochrony Środowiska i środki własne inwestora.

- Województwo pomorskie to pierwszy region, w którym została zakończona inwestycja finansowana przez Bank Ochrony Środowiska ze środków Jessica. Wierzymy, że Stary Browar w Kościerzynie stanie się nie tylko kolejną wyjątkową lokalizacją na turystycznej mapie Pomorza, ale będzie przykładem jak sprawnie i szybko można realizować projekty Jessica - powiedział Krzysztof Telega, wiceprezes zarządu banku.

W ramach przedsięwzięcia z połączenia odrestaurowanej słodowni oraz nowego skrzydła budynku powstał trzykondygnacyjny obiekt handlowo-usługowy o powierzchni ponad 6 tys. m kw. W starej części budynku jest zabytkowa degustatornia piwa warzonego na miejscu, na parterze i piętrze znajdują się lokale usługowo-handlowe o różnorodnym charakterze oraz sale konferencyjne. Ostatnia kondygnacja budynku udostępniona będzie jako powierzchnia biurowa pod wynajem i hotel.

W trakcie realizacji inwestycji, w wyniku stwierdzonego ograniczonego zainteresowania powierzchnią biurową pod wynajem dla firm, Inwestor zadecydował o zmianie przeznaczenia części tej powierzchni na Hotel, co podniesie dodatkowo atrakcyjność obiektu i jego dostępność dla przyjezdnych do Kościerzyny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA