PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Handel, kultura i sztuka już jest. Pora na biznes

  • Autor: propertynews.pl
  • 11 mar 2016 14:10

Handel, kultura i sztuka już jest. Pora na biznes biuro AIP w Starym Browarze, fot. J. Wittchen

Współczesne centrum handlowe łączy wiele funkcji, by przyciągnąć nowych klientów. Z handlowo-usługowego obiektu przeobraża się w centrum sztuki albo - jak w Starym Browarze - inkubator biznesu.

REKLAMA

Od połowy marca swoje biuro w Starym Browarze otworzą Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Ośrodek ma zapewnić zaplecze i doradztwo rozpoczynającym działalność przedsiębiorcom, mieścić się będzie w Pasażu, w niedostępnej na co dzień Rotundzie.

To już 60. oddział Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Polsce i 3 w Poznaniu. Dzięki zlokalizowaniu w Starym Browarze, będzie jednym z najbardziej prestiżowych i znaczących. - Stary Browar to nie tylko wygodna lokalizacja w samym centrum Poznania. To także znane od lat z działalności na rzecz utalentowanych osób i chcących rozwinąć skrzydła firm miejsce, mocno zakorzenione w świadomości poznaniaków jako przyjazne tworzeniu biznesu – mówi Zuzanna Kaniewska, partner zarządzający AIP.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości działają od 2004 roku i otworzyły już ponad 12 tysięcy startupów z czego 1530 w 2015 r. W ubiegłym roku wypłaciły im 24,6 mln zł zysku, zapłaciły 7,4 mln zł podatków do Urzędu Skarbowego i 1,8 mln zł składek do ZUS.

- Udostępnienie przestrzeni inkubatorowi przedsiębiorczości to naturalna kolej rzeczy dla miejsca tak związanego ze wspieraniem i rozwijaniem startupów, jak Stary Browar – mówi prezes zarządu spółki zarządzającej Starym Browarem, Magdalena Kowalak. - Cieszymy się, że udało nam się nawiązać długotrwałą współpracę z tak sprawnie działającym i mogącym pochwalić się wieloma sukcesami inkubatorem, jak AIP. Liczymy, że zgłaszający się do nich młodzi, ambitni przedsiębiorcy będą prężnie wcielać w życie swoje pomysły na biznes, staną się interesującymi obiektami zainteresowania dla inwestorów i chlubą dla Poznania – dodaje.

AIP umożliwiają startupom zakładanie oraz rozwijanie własnego biznesu bez ryzyka, zbędnej biurokracji, wysokich kosztów. Użyczają swojej osobowości prawnej (NIP, Regon, KRS) i przestrzeni do pracy (w Starym Browarze będzie to 145 mkw.). Działający w AIP przedsiębiorca nie musi płacić składek do ZUS i podatku dochodowego. Korzystanie z przyjaznych dla rozpoczynających własny biznes warunków kosztować będzie 300 zł miesięcznie w przypadku korzystania z obsługi księgowej i prawnej lub 150 zł miesięcznie, bez obsługi. Mimo nazwy, do AIP zgłosić się mogą nie tylko studenci i absolwenci wyższych uczelni, ale wszyscy, którzy mają pomysł na biznes. - Staramy się udostępnić możliwość założenia u nas firmy jak największej liczbie osób. W ten sposób z niezwykłych pomysłów, przy naszym wsparciu i pomocy w nawiązywaniu kontaktów, mogą powstać najbardziej niezwykłe innowacje – tłumaczy Zuzanna Kaniewska.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA