PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Statuetki Top Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej 2013 przyznane

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 maj 2013 20:02

Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Katowicach, Centrum Handlowe Manufaktura w Łodzi, Centrum Haffnera w Sopocie, Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu oraz Stary Browar w Poznaniu to zwycięzcy I edycji konkursu Top Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej 2013. Ogłoszenie wyników plebiscytu miało miejsce w czasie wieczornej gali odbywającej się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

REKLAMA

Konkurs Top Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej 2013 to inicjatywa organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego - firmy PTWP SA oraz redakcji serwisu Propertynews.pl, mająca na celu wskazanie projektów deweloperskich, które w ostatniej dekadzie w istotny sposób wpłynęły na poprawę jakości życia w mieście, wzbogaciły jego ofertę dla biznesu, turystki, kultury i rozrywki, przyczyniły się do rewitalizacji zdegradowanej tkanki miejskiej, a także stały się rozpoznawalnym symbolem aglomeracji.

Nominacji do konkursu dokonali Czytelnicy portalu Propertynews.pl oraz członkowie Rady Konsultacyjnej. Po podliczeniu głosów użytkowników serwisu oraz Rady Konsultacyjnej, z 20 nominowanych projektów, zostali wyłonieni zwycięzcy.

 

Manufaktura otrzymała nagrodę m.in. za udaną rewitalizację zabytkowych obiektów pofabrycznych oraz nowy symbol Łodzi. W imieniu właścicieli Manufaktury oraz miasta, w którym przedsięwzięcie zostało zrealizowane, nagrodę i dyplomy odebrali: Sławomir Murawski, dyrektor Manufaktury, a także Marek Cieślak, wiceprezydent Łodzi. - Ta nagroda to jeszcze jedno potwierdzenie sukcesu tego projektu. W ubiegłym roku Centrum Handlowe Manufaktura w Łodzi było przedmiotem jednej z największych transakcji inwestycyjnych w Europie - powiedział odbierając statuetkę Sławomir Murawski.

Manufaktura to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Łodzi, a także największe centrum handlowe w Polsce pod względem powierzchni. Zdaniem członków Rady Konsultacyjnej inwestycja jest przykładem udanej rewitalizacji zabytkowych obiektów pofabrycznych, które stały się domem dla trzech muzeów, kina, dyskoteki, ponad 250 butików i sklepów oraz kilkudziesięciu restauracji. Jej punktem centralnym jest ponad 3-hektarowy rynek, pełniący funkcję otwartej dla mieszkańców miasta i turystów przestrzeni publicznej. Deweloperem projektu była firma Apsys, która w 2012 roku sprzedała kompleks funduszowi Union Investment Real Estate AG.

Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Katowicach - projekt Neinver Polska i PKP SA - otrzymało nagrodę za stworzenie nowego centrum Katowic i inwestycję podnoszącą jakość życia mieszkańców. Wartość przedsięwzięcia, w ramach którego powstał nowy dworzec kolejowy, podziemny terminal komunikacji miejskiej, a także centrum handlowe i w przyszłości biurowiec, to ok. 240 mln euro. Dzięki inwestycji miasto wzbogaciło się o 200 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni użytkowej. 

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA