PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Stokrotka będzie miała 10 nowych sklepów franczyzowych do końca roku

  • www.portalspozywczy.pl
  • 04 mar 2014 16:54

Do końca tego kwartału Stokrotka przedstawi potencjalnym franczyzobiorcom ofertę sklepu Stokrotka prowadzonego w formie franczyzy. - Na ten rok zakładamy około 10 otwarć sklepów franczyzowych Stokrotka. W następnych latach liczba otwarć powinna być zbliżona do liczby otwarć własnych sklepów - mówi Dariusz Kalinowski, prezes Emperii.

REKLAMA

- Mówiąc o franczyzie mamy na myśli to, że dajemy naszemu franczyzobiorcy spójny koncept prowadzenia sklepu, wsparcie marketingowe, politykę asortymentową i cenową. Dajemy tez dużo swobody, bo w wielu miejscach sklep franczyzowy może być efektywniejszy niż nasz własny supermarket, np. w produktach regionalnych, czy świeżych - mówi prezes Kalinowski.

- Na pewno sklep franczyzowy nie może być gorszy od naszego własnego sklepu - dodaje.

Jego zdaniem, zgłaszają się już chętni do poprowadzenia franczyzy pod szyldem Stokrotka. Pierwsze rozmowy są prowadzone.

Emperia zakłada, że w tym roku dokończy rebranding wszystkich sklepów Stokrotka, które otrzymają odświeżone logo. Ponadto, w pierwszym półroczu spółka chce przeprowadzić we wszystkich sklepach tzw. mały remodeling, polegający na zmianie ułożenia asortymentu. Natomiast gruntownemu remodelingowi zostanie poddanych w tym roku 20-30 sklepów.

W październiku ubiegłego roku Stokrotka rozpoczęła gruntowny remodeling swoich sklepów. Od tego momentu wszystkie sklepy są otwierane w nowym koncepcie, a już istniejące sukcesywnie przechodzą proces remodelingu, polegający miedzy innymi na zmianie wystroju wnętrza.

- Jesteśmy zadowoleni z wyników sprzedażowych sklepów po remodelingu - mówi Dariusz Kalinowski, prezes Emperii. - W tym roku przeprowadzimy ten proces w kolejnych kilkudziesięciu Stokrotkach - dodaje. Zaznacza, że będzie to raczej 20-30 sklepów.

Kryterium wyboru sklepów do remodelingu będzie potencjał wzrostu sprzedaży, na przykład będą jemu poddawane sklepy starsze. Koszt remodelingu jednego sklepu o powierzchni około 600 metrów kw. to 0,5 mln zł.

Natomiast na koszty rebrandingu - zmiany loga we wszystkich sklepach - spółka przeznaczyła na ten rok 2,5 mln zł.

Przypomnijmy, że ze względu plany rozwoju sieci poprzez franczyzę, spółka powołała do zarządu nowego członka i dyrektor ds. franczyzy, Krzysztofa Książka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA