PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Stokrotka otworzy ok. 15 sklepów w tym roku i dwa razy tyle w 2014 roku

  • www.portalspozywczy.pl
  • 27 sie 2013 15:15

Emperia Holding, właściciel supermarketów Stokrotka, podtrzymuje plan otwarcia około 15 sklepów w tym roku, chociaż będzie to bardzo trudne. Większość otwarć będzie miała miejsce w czwartym kwartale. W przyszłym roku liczba otwarć ma się podwoić.

REKLAMA

- Podtrzymujemy prognozę otwarcia 15 lokalizacji w tym roku. Będzie to bardzo trudne do zrealizowania, jednak podpisane zobowiązania świadczą o tym, że zbliżamy się do tej wartości - mówi Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding.

- Nasze otwarcia kumulują się w czwartym kwartale, choć będzie też kilka w trzecim kwartale. Dwie trzecie całego planu będzie zrealizowane w czwartym kwartale. Trudno powiedzieć czy zrealizujemy tę prognozę 15 otwarć dokładnie w punkt, ale odchylenie będzie maksymalnie o dwie lokalizacje - dodaje.

Emperia będzie też kontynuowała zamknięcia sklepów w słabych lokalizacjach.

- Będziemy kontynuowali proces zamknięć sklepów, bo jeśli przestaje nam odpowiadać jakaś lokalizacja i przestajemy wierzyć w jakiś sklep, to lokalizację zamykamy - mówi Kalinowski.

- Myślę, że zamkniemy w tym rok około czterech sklepów - dodał.

W 2014 roku liczba otwarć Stokrotek ma wynieść 30 sklepów.

- Mówiliśmy o 30 otwarciach w 2014 roku i na ten moment podtrzymujemy tę liczbę. To będzie ambitny plan i nie zakładamy, że go przekroczymy (...) jeśli chodzi o zamknięcia to większość zamknięć przy czyszczeniu portfela przeprowadzimy w tym roku - mówi Kalinowski.

Sieć supermarketów Stokrotka na koniec drugiego kwartału 2013 roku liczyła 203 sklepów.

Segment detaliczny grupy Emperia Holding to supermarkety Stokrotka oraz spółki Maro Markety i PSS Tychy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA