PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Strata Bomi w 2012 r. wyniosła blisko 900 tys. zł

  • www.portalspozywczy.pl
  • 22 mar 2013 13:53

W 2012 r. przychody Bomi spadły z 1,4 mln zł w 2011 do 349,6 tys. zł. Strata wzrosła z 85,8 tys. zł do 894,9 tys. zł.

REKLAMA

W 2012 r. w porównaniu z 2011 r. Bomi zanotowało spadek przychodów całkowitych ze sprzedaży o 47 %. Wynika to przede wszystkim z faktu zamykania placówek handlowych objętych programem sanacji, utrzymującego się w całym 2011 i 2012 roku niskiego poziomu koniunktury gospodarczej i słabej dynamiki sprzedaży detalicznej w kategoriach towarowych (artykuły spożywcze, napoje) mających największy udział w obrocie Emitenta, a ostatecznie ogłoszeniem upadłości spółki i związanych z tym konsekwencji Istotny wpływ na kształtowanie się dynamiki obrotów w całym kanale dystrybucji FMCG w roku 2012 miało kontynuowanie silnej ekspansji sklepów dyskontowych, która zmieniła dotychczasową strukturę rynku i odebrała w efekcie część klientów innym formatom sklepów - informuje spółka w komunikacie.

Głównymi zdarzeniami o nietypowym charakterze mającymi wpływ na działalność spółki było złożenie w dniu 10 lipca 2012 r. w Sądzie Rejonowym w Gdańsku Wydziale wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu i ogłoszenie jej w dniu 31 lipca 2012 r. Bezpośrednią przyczyną złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości było wypowiedzenie umów kredytowych przez banki finansujące: PKO BP SA, PEKAO SA, BRE BANK SA.
istotnym zdarzeniem było również złożenie w dniu 13 lipca 2012 roku przez zarząd spółki zależnej - Rabat Service S.A. do Sadu Rejonowego Gdańsk-Północ, Wydział VI Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych w Gdańsku wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu spółki Rabat Service S.A. i ostateczna decyzja Sądu o ogłoszeniu jej likwidacji, a zatem niezgodnie z wnioskiem zarządu tejże spółki.
Konsekwencją złożenia wniosku upadłościowego przez BOMI był również fakt złożenia przez zarząd Grupa Kapitałowa BOMI Centrala Sp. z o.o. wniosku o upadłość likwidacyjną.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA