PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Strategiczna lokalizacja na inwestycyjnej mapie Polski - relacja z sesji inauguracyjnej Property Forum Wrocław

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 lis 2012 16:32

Strategiczna lokalizacja na inwestycyjnej mapie Polski - relacja z sesji inauguracyjnej Property Forum Wrocław

Uczestnicy sesji inauguracyjnej Property Forum Wrocław dyskutowali m.in. o wyzwaniach i perspektywach dla branży nieruchomości komercyjnych na Dolnym Śląsku, źródłach atrakcyjności inwestycyjnej regionu czy przewadze konkurencyjnej województwa dla realizacji obiektów komercyjnych na tle najważniejszych lokalizacji naszego kraju.

REKLAMA

Wrocław jest rozpoznawalny w Europie i bardzo dobrze postrzegany przez inwestorów, deweloperów, fundusze inwestycyjne i firmy działające w sektorze PBO. Zdaniem Moniki Rajskiej-Wolińskiej z Colliers International są to główne czynniki, które powodują, że wrocławski rynek powierzchni komercyjnych cieszy się dużym sukcesem, szczególnie w segmencie biurowym.

- Jest kryzys, a inwestorzy „pukają" do Wrocławia, bo panuje tu klimat sprzyjający rozwojowi usług i innowacji. To zaufanie przedsiębiorców to klucz do realizacji nowych inwestycji we Wrocławiu - wyjaśnia wiceprezydent miasta, Adam Grehl.

Relacje z miastem
Peter Obernhuber, członek zarządu UBM Polska, podkreśla, że Wrocław to jedno z niewielu miast w Polsce, w którym spółka znajduje pełne poparcie swoich działań u władz miasta. - To tu najlepiej przygotowuje się nam i realizuje inwestycje - zaznacza.

Na znaczenie otwartego podejścia samorządu do inwestorów zwraca też uwagę Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development. - Od kilku lat Wrocław, jako centrum biznesowo-usługowe, rozwija się w dobrym tempie. Duża w tym zasługa władz Wrocławia, izb gospodarczych i agencji powołanych do ściągania inwestorów - uważa.

Jak dodaje, rocznie do miasta przychodzi kliku znanych i znaczących inwestorów, którzy potrzebują obiektów do prowadzenia swojej działalności. - Dodatkowo firmy już obecne we Wrocławiu, wraz z własnym rozwojem, potrzebują większych, nowoczesnych biurowców. W tym widzimy szansę zarówno dla dzisiejszego, jak i przyszłego zapotrzebowania na powierzchnie biurowe - podsumowuje Edward Laufer.

Maciej Rojowski, dyrektor, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, zapewnia, że miasto oferuje kompleksową obsługę i pomoc inwestorom na każdym etapie realizacji projektu i co ważne także obsługę poinwestycyjną. Jako atuty miasta w walce o przedsiębiorców podaje także szerokie grono świetnie wykształconych i dobrze znających języki studentów oraz jakość życia, jaką gwarantuje ten region.

- W mieście dużo się dzieje, jest organizowanych wiele imprez kulturalnych i sportowych. Takie elementy też stanowią ważny argument dla inwestorów, którzy będą musieli ściągnąć do swoich firm pracowników - wyjaśnia.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA