PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Subway będzie mieć 100 lokali w Polsce na początku 2014 r.

  • www.portalspozywczy.pl
  • 07 paź 2013 14:08

Subway będzie mieć 100 lokali w Polsce na początku 2014 r.

- Naszym celem było dojście do 100 restauracji Subway działających na rynku - myślę, że uda się to nam zrealizować na początku 2014 roku. Obecnie przygotowywane są 34 nowe restauracje - większość z nich będzie gotowa do otwarcia w nowym roku - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Martin Princ, odpowiedzialny za rozwój marki Subway w Europie Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA

Jak oceniają Państwo dziewięć miesięcy na rynku gastronomicznym w Polsce?

Z mojego punktu widzenia ten rok jest bardziej wymagający niż poprzedni. I nie dotyczy to tylko rynku polskiego - podobna sytuacja ma miejsce w całej Europie i na świecie. Jednocześnie każde wyzwanie rynku przynosi nowe możliwości, a te sprawiają, że stajemy się lepsi. Jest to o tyle łatwiejsze, że obecna sytuacja ekonomiczna i reakcja rynku nie jest dla nas niespodzianką. Od zeszłego roku byliśmy na nią przygotowani.

Czy obecna sytuacja gospodarcza wpływa na sprzedaż w lokalach?

Ekonomiczna sytuacja na rynku dotyka każdy biznes. W zeszłym roku zanotowaliśmy bardzo pozytywny wzrost sprzedaży, podczas gdy inni gracze ogłaszali spadki w tym obszarze. Ten rok jest większym wyzwaniem. Widzimy, że punkty działające dłużej niż rok notują 12- proc. wzrost sprzedaży, natomiast w restauracjach Subway otwartych w ciągu ostatnich 12 miesięcy ten wynik nie jest tak wysoki. Podobnie jest na innych rynkach. To pokazuje, że zbudowanie solidnej bazy klientów wymaga czasu. Sukces w postaci wzrostu sprzedaży w punktach działających powyżej roku jest dowodem solidnej pracy wykonanej przez naszych franczyzobiorców. Muszą oni zarządzać restauracjami na wysokim poziomie operacyjnym, zapewniać odpowiedni poziom produktów i obsługi oraz prowadzić lokalne działania marketingowe w taki sposób, aby stale przyciągać nowych klientów i utrzymywać tych już zdobytych. W poprzednich latach mieliśmy do czynienia nawet z ponad 40-proc. rocznym wzrostem sprzedaży. Ponowne dojście do takich wyników jest naszym celem na zbliżające się lata. W obecnym czasie musimy jeszcze bardziej brać pod uwagę fakt, że klienci są bardzo wymagający i oferować im dobry produkt w korzystnej cenie.

Ile lokali działa obecnie w Państwa sieci? Ile nowych zostało otwartych od początku roku, a ile otwarć planowanych jest do końca br.?

W Polsce działa 76 restauracji Subway i trzy tzw. punkty satelickie. Kolejne lokale są obecnie na różnych etapach przygotowań. Pierwsze półrocze 2013 r. było zdecydowanie mało dynamiczne jeśli chodzi o rozwój. Naszym celem było dojście do 100 restauracji działających na rynku - myślę, że uda się to nam zrealizować na początku 2014 roku. Obecnie przygotowywane są 34 nowe restauracje - większość z nich będzie gotowa do otwarcia w nowym roku.

Jakie lokalizacja są przez Państwo preferowane i najbardziej pożądane?

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA