PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sukcesja z programem 60+

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 kwi 2017 08:21

Sukcesja z programem 60+ Sukcesja

Senioralia to dwa tygodnie wydarzeń promujących aktywny tryb życia, rozwijanie pasji oraz poszerzanie wiedzy łódzkich seniorów. Dzięki projektowi, osoby z grupy wiekowej 60+ mają możliwość odkryć miejsca, w których mogą rozwijać swój potencjał czy hobby i uczyć się nowych umiejętności. Jednym z nich jest pracownia aktywnych „W Łodzi zawsze młodzi”, miesząca się w Sukcesji, w której od 15 maja do 26 maja zorganizowanych zostanie szereg dodatkowych aktywności dla seniorów.

REKLAMA

„W Łodzi zawsze młodzi” to przestrzeń uruchomiona dzięki współpracy CH-R Sukcesja z Subvenio, Fundacja Interwencji Kryzysowej i Pomocy Psychologicznej. Lokal o powierzchni 200 mkw. jest w całości dedykowany różnorodnym aktywnościom mieszkańców Łodzi, lokalnych organizacji pozarządowych, a nawet biznesu. Warsztaty komputerowe dla seniorów, dancingi międzypokoleniowe czy lektoraty językowe, to tylko niektóre z aktywności, które odbędą się w pracowni. Podczas tegorocznych Seniorali Fundacja Subvenio stawia przede wszystkim na edukację.

Cykl zajęć rozpocznie się warsztatami pt. „PO- Mocny Wolontariat 55+”, podczas których uczestnicy będą inspirowani do wspólnych działań, pomocy innym oraz rozwoju zainteresowań. Zajęcia będą odbywać się od 15 maja do 19 maja oraz od 22 do 26 maja, o godzinie 10:00 i będą trwać dwie godziny zegarowe.

Z kolei od 15 maja do 19  maja i od 22 do 25 maja, w godzinach od 16:00 do 19:00 odbędą się cykliczne warsztaty doradztwa komputerowego, podczas których seniorzy zgłębią tajniki obsługi sprzętu, zarówno pod względem podstawowego oprogramowania, jak i serfowania w sieci.

Dodatkowo 17 maja, o godzinie 10:00 przeprowadzone zostaną 75-minutowe warsztaty fotografii cyfrowej, podczas których uczestnicy nauczą się obsługi m.in. skanera. Nowe technologie rozwijają się coraz szybciej, a obsługa dostępnych na rynku urządzeń sprawia niekiedy kłopoty osobom dojrzałym. Wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe narzędzia, jak np. portale komunikacyjne. Na czym polega fenomen mediów społecznościowych? Tego dnia, o godzinie 11:30 seniorzy dowiedzą się, do czego służy m.in. Instagram, Twitter oraz Snapchat.

Dlaczego czasami „nie chce nam się o tym” myśleć i tak trudno nie myśleć o niczym? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy wykładu dotyczącego myślenia lateralnego, który odbędzie się 20 maja, o godzinie 10:00. Zaraz po nim, o godzinie 11:15 rozpocznie się kolejna prelekcja z zakresu psychologii pt. „Kłamstwo, czy jest nam potrzebne w życiu i jak je rozpoznać”.

20 oraz 25 maja odbędzie się wieczór taneczny w klimacie tanga, tzw. milonga.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA