PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sukcesja z programem 60+

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 kwi 2017 08:21

Sukcesja z programem 60+ Sukcesja

Senioralia to dwa tygodnie wydarzeń promujących aktywny tryb życia, rozwijanie pasji oraz poszerzanie wiedzy łódzkich seniorów. Dzięki projektowi, osoby z grupy wiekowej 60+ mają możliwość odkryć miejsca, w których mogą rozwijać swój potencjał czy hobby i uczyć się nowych umiejętności. Jednym z nich jest pracownia aktywnych „W Łodzi zawsze młodzi”, miesząca się w Sukcesji, w której od 15 maja do 26 maja zorganizowanych zostanie szereg dodatkowych aktywności dla seniorów.

REKLAMA

„W Łodzi zawsze młodzi” to przestrzeń uruchomiona dzięki współpracy CH-R Sukcesja z Subvenio, Fundacja Interwencji Kryzysowej i Pomocy Psychologicznej. Lokal o powierzchni 200 mkw. jest w całości dedykowany różnorodnym aktywnościom mieszkańców Łodzi, lokalnych organizacji pozarządowych, a nawet biznesu. Warsztaty komputerowe dla seniorów, dancingi międzypokoleniowe czy lektoraty językowe, to tylko niektóre z aktywności, które odbędą się w pracowni. Podczas tegorocznych Seniorali Fundacja Subvenio stawia przede wszystkim na edukację.

Cykl zajęć rozpocznie się warsztatami pt. „PO- Mocny Wolontariat 55+”, podczas których uczestnicy będą inspirowani do wspólnych działań, pomocy innym oraz rozwoju zainteresowań. Zajęcia będą odbywać się od 15 maja do 19 maja oraz od 22 do 26 maja, o godzinie 10:00 i będą trwać dwie godziny zegarowe.

Z kolei od 15 maja do 19  maja i od 22 do 25 maja, w godzinach od 16:00 do 19:00 odbędą się cykliczne warsztaty doradztwa komputerowego, podczas których seniorzy zgłębią tajniki obsługi sprzętu, zarówno pod względem podstawowego oprogramowania, jak i serfowania w sieci.

Dodatkowo 17 maja, o godzinie 10:00 przeprowadzone zostaną 75-minutowe warsztaty fotografii cyfrowej, podczas których uczestnicy nauczą się obsługi m.in. skanera. Nowe technologie rozwijają się coraz szybciej, a obsługa dostępnych na rynku urządzeń sprawia niekiedy kłopoty osobom dojrzałym. Wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe narzędzia, jak np. portale komunikacyjne. Na czym polega fenomen mediów społecznościowych? Tego dnia, o godzinie 11:30 seniorzy dowiedzą się, do czego służy m.in. Instagram, Twitter oraz Snapchat.

Dlaczego czasami „nie chce nam się o tym” myśleć i tak trudno nie myśleć o niczym? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy wykładu dotyczącego myślenia lateralnego, który odbędzie się 20 maja, o godzinie 10:00. Zaraz po nim, o godzinie 11:15 rozpocznie się kolejna prelekcja z zakresu psychologii pt. „Kłamstwo, czy jest nam potrzebne w życiu i jak je rozpoznać”.

20 oraz 25 maja odbędzie się wieczór taneczny w klimacie tanga, tzw. milonga.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA