PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nadchodzi świetlna rewolucja

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 mar 2016 16:23

Panasonic zaprezentował swoją najnowszą technologię o nazwie Light ID, pozwalającą na udostępnianie treści reklamowych bądź informacyjnych za pomocą światła emitowanego przez diody LED.

REKLAMA

Sygnał wysyłać będę profesjonalne monitory digital signage, a odczytanie zakodowanych informacji będzie możliwe za pomocą zwykłego smartfonu z aparatem i dedykowaną aplikacją.

Technologia Panasonic Light ID to rozwiązanie przeznaczone dla systemów digital signage, które pozwala na przekazywanie informacji za pomocą światła. W rozwiązanie będą wyposażone nowe profesjonalne monitory Panasonic.

Udostępnianie danych będzie możliwe dzięki diodom LED, które będą emitować wysokiej częstotliwości światło, niewidoczne dla ludzkiego oka, zawierające zakodowane treści marketingowe bądź informacyjne. To oznacza, że w miejscu, gdzie znajdzie się urządzenie wysyłające sygnał każdy będzie mógł odczytać zakodowane informacje o produkcie w sklepie czy też eksponacie w muzeum. Wystarczy, że uruchomi swój smartfon ze specjalną aplikacją, która pozwoli na odkodowanie transmitowanych danych. Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o branży handlowej, marketingowej oraz miejscach publicznych.

- Zauważyliśmy wzrost popytu na cyfrowe nośniki wyświetlające informacje szczególnie w sklepach, jak i wokół nich. Rozwiązania, takie jak Light ID zyskają wkrótce ogromne znaczenie w rozpowszechnianiu treści reklamowych i informacyjnych – mówi Enrique Robledo, European Marketing Manager w Panasonic.

System Light ID do transmisji danych wykorzystuje superszybką technologię Backlight Control. Aby z niej skorzystać należy do monitora podłączyć kompatybilny dekoder lub użyć pamięci USB w sytuacji, gdy odtwarzacz jest już wbudowany w urządzenie.

- Jeden wyświetlacz może dostarczyć bardzo wielu informacji – dodaje Enrique Robledo. – Sądzimy, że nowy system znajdzie zastosowanie w wielu obszarach, między innymi w turystyce, umożliwiając osobom przyjezdnym skanowanie informacji w różnych językach, które mogą być pomocne w poruszaniu się po lotnisku, dworcu czy też galerii handlowej. Spodziewamy się także dużego zainteresowania ze strony muzeów, w których Light ID umożliwi wyświetlanie za pomocą smartfonów lub tabletów szczegółowych informacji o eksponatach oraz komunikatów głosowych - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA