PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sylwester Cacek dofinansuje Sfinksa

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 sty 2013 09:22

Sylwester Cacek dofinansuje Sfinksa

Sylwester Cacek, główny akcjonariusz Sfinks Polska, zawarł z PKO Bankiem Polskim oraz ING Bankiem Śląskim umowy na mocy których zobowiązał się dofinansować spółkę kwotą nie mniejszą niż 6 mln zł.

REKLAMA

"Akcjonariusz zobowiązał się dofinansować lub spowodować dofinansowanie spółki do dnia 31.03.2013 r. kwotą nie mniejszą niż 6.000.000,00 zł oraz do dnia 30.06.2014 r. kwotą nie mniejszą niż 4.000.000,00 zł, przy czym co do drugiej z tych kwot obowiązek ten powstanie, jeśli spełni się jeden z poniższych warunków: nieterminowa spłata zobowiązań Sfinks określonych w umowach restrukturyzacyjnych z ING Bankiem Śląskim S.A. oraz PKO BP S.A. lub brak spłaty zgodnie z warunkami wskazanymi w tych umowach; złożenie przez Spółkę wniosku o zmianę terminów lub warunków spłat zobowiązań wynikających z Umów; naruszenie przez Sfinks postanowień umów" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że przedmiotowe dofinansowanie ma nastąpić albo poprzez zawarcie umowy pożyczki podporządkowanej lub w formie podwyższenia kapitału zakładowego spółki. Zawarcie tej umowy stanowi realizację zobowiązań wynikających z umów restrukturyzacyjnych z PKO BP oraz ING Bank Śląski.

W grudniu Sfinks Polska zawarł nowe porozumienie z ING Bankiem Śląskim i PKO Bankiem Polskim dotyczące restrukturyzacji zadłużenia spółki. Banki przystały m.in. na czasowe zawieszenie wszelkich spłat, wydłużenie okresu, w którym kredyty mają być uregulowane, częściowe umorzenie zobowiązań i zmniejszenie swojej marży.

W ramach nowego porozumienia, Sfinks do lipca 2013 r. nie będzie płacił bankom żadnych rat. Dopiero od 31 lipca przyszłego roku spółka zacznie co miesiąc regulować zobowiązania z tytułu spłat kwoty głównej wobec PKO PB i ING BSK. Natomiast odsetki od kredytów będą spłacane dopiero od 30 kwietnia 2017 r.

Po stronie Sfinksa znalazło się zobowiązanie do przeprowadzenia inwestycji, które mają doprowadzić do wzrostu sieci, a tym samym, docelowo do poprawy rentowności spółki. Realizacja tego zadania będzie oceniana za pomocą wskaźników nakładów inwestycyjnych oraz wyniku na sprzedaży powiększonego o amortyzację. Wskaźniki będą określane na podstawie skonsolidowanych wyników spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA