PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sylwester Cacek: Wolimy dobre lokalizacje miejskie niż centra handlowe

  • www.portalspozywczy.pl
  • 02 wrz 2014 15:13

Sylwester Cacek: Wolimy dobre lokalizacje miejskie niż centra handlowe

Mamy pomysły na dalszy rozwój, pracujemy nad kolejnymi lokalizacjami dla Sphinxa, prowadzimy też analizę rynku pod kątem poszerzenia portfolio naszych marek. Do końca roku chcielibyśmy przedstawić nową strategię rozwoju naszej spółki - zapowiada Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska.

REKLAMA

Jak podkreśla Cacek, nowa strategia zostanie przedstawiona na spotkaniu rady nadzorczej w listopadzie br. Jej członkowie wybiorą jeden z przyszłych wariantów rozwoju, który ściśle powiązany jest z umowami spłaty kredytów bankowych (ich termin mija w 2019 r.). Pierwszą ścieżką rozwoju ma być powolny wzrost bez generowania kosztów i sukcesywne spłacanie rat. Drugą - wykorzystanie obecnej szansy rynkowej (m.in. w kwestii korzystnych warunków najmu lokali) i znalezienie rozwiązania na dynamiczny rozwój i zwiększenie zysków, które zabezpieczą spłaty rat kredytów.

- Trzeba pamiętać, że umowy z bankami skonstruowane są tak, że raty stale rosną - dodaje Cacek.

Jego zdaniem, nie ma sensu spłacać kredytów wcześniej, gdyż jest on stosunkowo tani, ale żeby mieć pieniądze na spłatę rat, powinno się inwestować.

- Naszym celem jest zmniejszanie zobowiązań kredytowych. O dalszych planach spółki zdecydujemy na spotkaniu rady w listopadzie - zapewnia prezes Sfinksa.

Przyznaje także, że do końca roku możliwe jest upublicznienie nowej strategii spółki wraz z prognozami, czego do tej pory unikano.

Obecne plany rozwoju Sfinksa zakładają otwarcia restauracji Sphinx w nowej koncepcji (minimum 5 lokali w tym roku, maksimum - 10) oraz zamknięcie 3-4 nierentownych placówek. Jak podaje prezes, spółka nie będzie skupiać się jednak na wzroście liczby lokali, ale na zwiększaniu powierzchni restauracji. W tym celu spółka planuje remonty istniejących lokali.

W pierwszej połowie br. Sfinks Polska otworzyła cztery nowe lokale Sphinx. Restauracje w Blue City w Warszawie oraz w Jankach zostały przeniesione do nowych, większych lokali. Otwarto drugą restaurację w Białymstoku - w Centrum Handlowym Alfa oraz nową restaurację franczyzową w Wesołej w Warszawie. Już w drugim półroczu, w lipcu, uruchomiono kolejną restaurację Sphinx. Powstała ona w największym śląskim centrum handlowym, Silesia City Center w Katowicach. Spółka jest w trakcie negocjacji umów w nowych lokalizacjach. Otwierane restauracje są projektowane w nowym wystroju i koncepcji funkcjonalnej, m.in. z kącikami dla dzieci i "parkingiem" dla wózków. Nowa koncepcja to także większa powierzchnia restauracji - minimum 300 mkw., wygodne kanapy oraz częste promocje i urozmaicanie menu (np. menu kawowe, śniadaniowe, nowa karta alkoholi).

Prezes ujawnił też kilka przygotowywanych inwestycji. I tak lokale Chłopskie Jadło i Sphinx powstaną w 2016 roku w CH Łacina w Poznaniu, a Sphinx w Błękitnym Wieżowcu w Warszawie (być może jeszcze w tym roku nastąpi otwarcie). W planach są także nowe lokalizacje miejskie w centrum Warszawy i przy krakowskim Rynku.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA