PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sylwester Cacek zapewnia, że Sfinks utrzyma tempo rozwoju sieci z 2011 roku

  • Autor: Propertynews.pl/ ISB
  • 23 lut 2012 12:03

Sylwester Cacek zapewnia, że Sfinks utrzyma tempo rozwoju sieci z 2011 roku

Plany Grupy Kapitałowej Sfinks zakładają otwarcie w I półroczu 2012 r. co najmniej 7 nowych restauracji w Polsce i uruchomienie kilku lokali na Węgrzech. - Nie powiem dokładnie, ile otworzymy restauracji w 2012 r., ale na pewno nie będzie to mniej niż w roku ubiegłym, gdy było to 15 lokali. Już teraz mamy w toku prace nad 7 lokalizacjami - powiedział prezes spółki Sylwester Cacek.

REKLAMA

Szacowane wydatki na inwestycje w tym roku nie powinny być niższe niż rok wcześniej, kiedy wyniosły ok. 12,5 mln zł.

Firma zamierza dalej obniżać koszty otwarć nowych lokali. Obecnie koszt otwarcia restauracji oscyluje w granicach 500-650 tys. zł, podczas gdy wcześniej wynosił on 800 tys. - 1,2 mln zł.

W 2011 r. znacznie wzrosło zainteresowanie współpracą potencjalnych franczyzobiorców. Liczba osób, z którymi rozpoczęto rozmowy, zwiększyła się o 67 proc. Obecnie tylko 16 proc. lokali to restauracje własne Sfinksa, pozostałe 54 proc. stanowią lokale franczyzowe, a 30 proc. restauracji jest prowadzonych w modelu operatorskim. Oznacza to, że w sumie na koniec minionego roku spośród wszystkich restauracji, 62 działały na zasadzie franczyzy, a 35 jako lokale operatorskie.

Na początku 2012 r. spółka podpisała 10-letnią umowę o współpracy masterfranczyzowej z dotychczasowym partnerem na Węgrzech, który przejął zarządzanie tamtejszą restauracją Sphinx. Do końca 2012 r. zakładane jest otwarcie kolejnego lokalu w Budapeszcie, a docelowo planowane jest uruchomienie co najmniej 6 nowych restauracji Sphinx na Węgrzech.

Sfinks Polska zarządza obecnie 114 restauracjami, w tym siecią 96 restauracji Sphinx zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, 9 restauracjami Chłopskie Jadło i 9 restauracjami Wook.

Grupa Kapitałowa Sfinks Polska w 2011 r. osiągnęła skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 170,7 mln zł, co oznacza wzrost o 5,7 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. W ciągu dwunastu miesięcy 2011 r. grupa wypracowała zysk brutto na sprzedaży w wysokości 8,8 mln zł, podczas gdy w 2010 r. notowała jeszcze stratę w wysokości -3,7 mln zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA