PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szansa na rekordowy rok 2015

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sty 2015 11:33

Wolumen transakcji inwestycyjnych w 2015 roku najprawdopodobniej ponownie przekroczy poziom 3 mld euro. Jak tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Michał Ćwikliński, dyrektor zarządzający w Dziale Doradztwa Inwestycyjnego Savills w Polsce, istnieje szansa na osiągnięcie poziomu nawet 3,5 mld euro.

REKLAMA

- Wolumen transakcji inwestycyjnych powinien przekroczyć 3 mld euro, a przy sprzyjających warunkach, nawet 3,5 mld. Wtedy byłby to drugi rekordowy rok w historii polskiego rynku nieruchomości komercyjnych - tłumaczy Michał Ćwikliński.

Jak dodaje przedstawiciel Savills, w tym roku dojdzie do dużych transakcji na rynku nieruchomości handlowych. - Wolmen może być nawet czterokrotnie wyższy niż obecnie - dodaje.

Z drugiej strony dyrektor zarządzający w Dziale Doradztwa Inwestycyjnego Savills w Polsce spodziewa się niższej wartości transakcji w branży magazynowej. - Przyczyną jest ograniczona podaż powierzchni, przez co prawdopodobnie nie uda się osiągnąć poziomu z 2014 roku - dodaje Ćwikliński.

Jako nowy trend wskazuje wzrost liczby transakcji na rynku biurowym w miastach regionalnych. - Biura będą tradycyjnie silnym sektorem, który będzie odpowiadał za około połowę łącznego wolumentu transakcji. Stopniowo wzrośnie jednak wartość umów na rynkach regionalnych, takich jak Kraków, Wrocław czy Trójmiasto - podsumowuje. 

Przeczytaj więcej o minionym roku 2014 na rynku transakcji inwestycyjnych

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA