PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szef Makro: Zostajemy w Polsce i chcemy się dalej rozwijać się nad Wisłą

  • www.portalspozywczy.pl
  • 28 sie 2013 10:07

Szef Makro: Zostajemy w Polsce i chcemy się dalej rozwijać się nad Wisłą

David Boner, prezes zarządu Makro Cash & Carry Polska deklaruje w rozmowie z serwisami portalspozywczy.pl i dlahandlu.pl, że jego firma wiąże z Polską długofalowe plany.

REKLAMA

- Najważniejszy przekaz jaki chcę przy tej okazji jasno sformułować jest taki, że oddział Makro Polska zostaje w Polsce i zamierza konkurować na tym rynku w długofalowej perspektywie. Jesteśmy tu, żeby zwiększać nasze udziały w rynku i naszą obecność tutaj, ale nie mogę powiedzieć, na jaką konkretnie liczbę otwarć hal się to przełoży. Jednocześnie jeżeli na rynku pojawią się ciekawe propozycje konsolidacji, na pewno będziemy analizować je dokładnie pod kątem tego, jak mogłyby służyć strategicznemu rozwojowi naszej oferty B2B - mówi David Boner.

Jak wyjaśnił „sukces w działalności operacyjnej dla biznesu cash & carry wymaga ciągłej dostępności dla małych sklepów. Oznacza to, że szukając możliwości rozwoju dla siebie trzeba patrzeć przede wszystkim, gdzie są obecni klienci. - Nie mogę powiedzieć, że bardziej preferowane z naszego punktu widzenia są lokalizacje w mniejszych czy większych miejscowościach. Uważam, że możliwości rozwoju istnieją nadal zarówno w dużych ośrodkach, jak i w mniejszych miejscowościach. Patrzę na to raczej z punktu widzenia okazji inwestycyjnych, które się pojawiają. Jeżeli okaże się, że w jakimś miejscu będziemy mogli rozwijać nasz biznes to bez względu czy będzie to dotyczyło dużych hal, Makro Punktów czy serwisu HORECA będę to uważnie analizował pod kątem dopasowania do naszej strategii i modelu biznesowego - mówi.

Jak podkreśla prezes Boner firma działa na polskim rynku od wielu lat i planuje dalej inwestować nad Wisłą, m.in. w utrzymanie silnej pozycji na rynku hurtowym i rozwój sieci sklepów OdiDO. Firma skupi się także na remontach i remodelingu już działających obiektów, tak aby działały bardziej efektywnie, generowały większe oszczędności i zyski. - Będziemy inwestować w innowacyjne rozwiązania, które mają poprawić konkurencyjność prowadzonego biznesu w Polsce - mówi David Boner.

W Polsce Makro Cash&Carry działą w naszym kraju od 1994 roku; posiada obecnie 41 hal (w tym już jedenaście hal mniejszego formatu). Łączna powierzchnia sprzedaży hurtowej wynosi ponad 270 tys. mkw. Makro Cash&Carry zatrudnia w Polsce około 7,5 tys. osób.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA