PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szwedzka sieć robi w Polsce niezły biznes

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 mar 2016 13:06

Szwedzka sieć robi w Polsce niezły biznes Karl-Johan Persson, CEO w H&M

W 2015 roku Grupa H&M wzmocniła swoją pozycję na terenie Polski. Dynamika wzrostu sprzedaży w naszym kraju była jedną z najwyższych spośród głównych rynków, na których obecna jest ta sieć.

REKLAMA

W 2015 roku na terenie Polski H&M sprzedało towary za około 4,5 mld koron szwedzkich. W 2014 roku było to odpowiednio 3,7 mld. Oznacza to wzrost o 17 proc., a po uwzględnieniu wahań kursów, 13 proc. w walucie lokalnej.

Przez rok sieć sprzedaży powiększyła się o ponad 10 proc. Otwarto 15 placówek, a jeden lokal zamknięto. Na koniec 2015 roku w Polsce działały 154 sklepy H&M.

Dla porównania, na dużych rynkach (czyli takich, gdzie istnieje ponad 100 sklepów H&M), wzrost sprzedaży wyniósł m.in. 45 proc. w USA (ze względu na umocnienie dolara - w walucie lokalnej wzrost o 18 proc. przy większej o 14 proc. sieci sprzedaży), 21 proc. we Włoszech (w walucie lokalnej - wzrost o 17 proc. przy sieci sprzedaży większej o 12 proc.) czy 41 proc. w Chinach (w walucie lokalnej o 16 proc. przy rozwoju sieci sprzedaży o 24 proc.).

Jeśli chodzi o przychody firmy wyrażone w koronach szwedzkich, Polska przeskoczyła w stosunku do 2014 roku Belgię. Większymi pod tym względem rynkami są: Szwecja, Norwegia, Dania, Wielka Brytania, Szwajcaria, Niemcy, Holandia, Austria, Francja, USA, Hiszpania, Włochy i Chiny. Za naszym krajem plasuje się 35 innych rynków, na których obecna jest H&M.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA