PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tak źle nie było od lat. Hugo Boss zapowiada zamknięcia

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 maj 2016 12:26

Tak źle nie było od lat. Hugo Boss zapowiada zamknięcia Hugo Boss (materiały prasowe)

Niemiecka sieć Hugo Boss ma za sobą kolejny kwartał bardzo słabych wyników. Firma szykuje plan naprawczy. Jednym z jego elementów będą zamknięcia sklepów.

REKLAMA

Jak podaje firma, w I kwartale 2016 roku sprzedaż marki Hugo Boss spadła o 4 proc. do 643 mln euro. Przed rokiem było to 668 mln euro. Na terenie Europy sprzedaż spadła o 2 proc. 

Według szczegółowych wyników największe spadki zanotowano we Francji i w krajach Beneluksu. Z kolei sprzedaż w Wielkiej Brytanii wzrosła o 4 proc. Najgorzej wypadły sklepy działające w obu Amerykach, gdzie spadki sięgnęły 8 proc. Tylko i wyłącznie na terenie USA sprzedaż spadła o 16 proc. Z kolei na terenie Chin firma zanotowała wyniki gorsze o 11 proc.

Znacznie gorsze wyniki dotyczą również wskaźnika EBITDA (spadek o 29 proc.) i EBIT (spadek o 48 proc.).

Co zamierza zarząd Hugo Boss? W tym momencie trwają zmiany w strategii firmy. Głównym motorem napędowym biznesu ma być rozwój sieci placówek własnych. W planach są m.in. przejęcia. Spółka informuje również o zmianie strategii dystrybucji na terenie USA.

Na poprawę wyników finansowych ma wpłynąć m.in. zmniejszenie przecen w sklepach, optymalizacja zatowarowania i nowe pomysły na sposób dystrybucji towarów na terenie USA. Docelowo zwiększenie optymalizacji kosztowej pozwoli na wygenerowanie nawet 50 mln euro gotówki. Firma zamierza m.in. renegocjować umowy najmu, zmiany w strategii marketingowej oraz dokładną analizę klientów.

Ostatnim elementem zmian w Hugo Boss mają być zamknięcia sklepów, które w największym stopniu przekładają się na negatywną sprzedaż. W tym momencie firma nie podaje szczegółów. Decyzje zostaną podjęte w ciągu najbliższych miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA