PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Takko bez dalszej ekspansji w Polsce

  • Autor: propertynews.pl
  • 08 wrz 2015 08:30

Takko Fashion to prężnie rozwijająca się sieć odzieżowa, która rocznie otwiera w sumie ponad 150 nowych salonów w 16 krajach. Jednak w Polsce na najbliższy czas firma nie przewiduje dalszej ekspansji - dowiedział się portal Propertynews.pl.

REKLAMA

Obecnie na terenie kraju znajduje się 47 salonów tej marki.

Firma Takko powstała w 1982 roku w Niemczech. Swoją zagraniczną ekspansję rozpoczęła w 2000 roku, a Europa Środkowa i Wschodnia stały się w kolejnych latach ważnymi rynkami dla przedsiębiorstwa.

Obecnie to jeden z największych oferentów detalicznej sprzedaży Value Fashion, który na całym świecie posiada 1900 sklepów i zatrudnia około 17000 pracowników w dziale sprzedaży, logistyce oraz w centrali w Niemczech.

W roku 2005 Takko rozpoczął proces wertykalizacji swoich struktur zakupowych. Dzisiaj ponad 80 procent produktów tej marki jest projektowanych przez rodzimych projektantów, a na potrzeby zaopatrzenia prowadzi własne biura na Dalekim Wschodzie.

W 2009 roku firma podjęła pierwsze pomyślne działania, aby umocnić pozycję Takko w całej Europie jako potentata „best fashion deal". Wtedy też nastąpiła zmiana wizerunku: zmodernizowano salony, a także wprowadzono nowe logo.

Grupa Takko jest w portfelu funduszu pod zarządem Apax Partners. Jako działający międzynarodowo udziałowiec Apax Partners jest aktualnie reprezentowany w postaci biur w 12 krajach i należy do światowej czołówki globalnych spółek funduszów inwestycyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA