PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

TDJ planuje budowę centrum handlowego w Katowicach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 cze 2014 13:16

TDJ planuje budowę centrum handlowego w Katowicach

Firma TDJ Estate przygotowuje się do rozpoczęcia nowej inwestycji handlowej w Katowicach. Inwestycja powstać ma przy ul. Rzepakowej na miejscu dawnej bazy PKS. Jeszcze w czerwcu firma chce złożyć wnioski niezbędne do wydania pozwoleń administracyjnych.

REKLAMA

Poza Osiedlem Franciszkańskim, które powstaje w dzielnicy Ligota i reprezentacyjnym kompleksem biurowo-usługowym, projektowanym w miejsce stojącego przy samym Spodku biurowca byłej DOKP, spółka TDJ pracuje nad projektem handlowo-usługowym na południu Katowic.

TDJ Estate zakupiła niedawno teren byłej bazy PKS przy ulicy Rzepakowej w Katowicach. Wstępna koncepcja zagospodarowania terenu obejmuje powstanie obiektu handlowo - usługowego o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych. W ciągu najbliższych tygodni spółka wystąpi
o niezbędne decyzje administracyjne.

- W momencie podjęcia decyzji o budowie, inwestycja przy ulicy Rzepakowej poszerzy nasz portfel inwestycyjny na najbliższy czas - mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate - Realizowane i przygotowywane przez nas projekty są zróżnicowane, ale każda z tych inwestycji jest precyzyjnie zaadresowana i odpowiada na konkretne zapotrzebowanie rynku. Jednocześnie nie wykluczam uruchomienia kolejnych - dodaje.

Wcześniej TDJ Estate rozpoczęła prace nad inwestycją w ścisłym centrum miasta, w przestrzeni przy katowickim Spodku. W ubiegłym roku spółka kupiła od PKP wieżowiec DOKP i otrzymała pozwolenie na jego rozbiórkę. W miejsce wieżowca powstaną dwa budynki, w których będą się mieściły biura i inne funkcje komercyjne.

Na Osiedlu Franciszkańskim realizacja pierwszego etapu budowy rozpoczęła się w połowie kwietnia br. Inwestycja powstaje przy ulicy Kijowskiej w Katowicach-Ligocie, w otoczeniu terenów zielonych i bezpośrednim sąsiedztwie bazyliki i kalwarii OO. Franciszkanów. W pierwszym etapie zostanie oddanych do użytku łącznie 95 mieszkań o powierzchni użytkowej od 27 mkw. do 80 mkw.

TDJ Estate jest jedną ze spółek Grupy TDJ S.A., prywatnej firmy inwestycyjnej, która od ponad 30 lat prowadzi działalność w wielu sektorach gospodarki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA