PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Technologiczna rewolucja w Fort Wola

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 paź 2015 12:02

Technologiczna rewolucja w Fort Wola Fort Wola

Fort Wola jest pierwszym centrum handlowym w Polsce, w którym zainstalowano system WiFi, w ramach którego operator otrzyma pakiet trzech, oferowanych przez jednego dostawcę usług: darmowy dostęp do Internetu dla klientów Centrum, social WiFi oraz Indoor Trax.

REKLAMA

Instalacja ma charakter trialowy - firma Mayland testuje możliwości systemu pod kątem wdrożenia go w budowanym obecnie Centrum Serenada w Krakowie. Testowa instalacja 20 urządzeń w Forcie Wola będzie działała przez najbliższe dwa miesiące.

Dostawcą tego systemu jest firma Cherry, która oferuje pakiet zawierający oprócz dostępu do sieci także platformę analityczną Indor Trax – narzędzie Business Inteligence służące do monitorowania ruchu w centrum handlowym i analizy danych pochodzących z różnych źródeł zewnętrznych.

W ramach testu Cherry realizuje planowanie radiowe, dostarcza urządzenia, zajmuje się instalacją i kalibracją całego systemu, uruchamia pełny katalog usług dodanych oraz zapewnia administrację i SLA. Tak kompleksowa oferta nie ma obecnie swojego odpowiednika na polskim rynku.

Instalacja w Forcie Wola opiera się po raz pierwszy o hardware dystrybuowany przez Cherry (wcześniej firma pracowała na  urządzeniach innych dostawców). Między innymi dzięki temu koszty instalacyjne będą wielokrotnie niższe niż u konkurencji.

- Od wielu miesięcy przygotowywaliśmy się do tej operacji. Po pierwsze czekaliśmy na możliwość sprawdzenia w warunkach produkcyjnych urządzeń i współpracującego z nimi systemu ILS. Jest to zupełnie nowe rozwiązanie, które testowaliśmy dotąd tylko wewnętrznie. Dzisiaj dzięki trialowi w Forcie Wola mamy pewność, że działa ono bez zarzutu. System w całości realizuje wszystkie oczekiwane funkcjonaliści i jest niezawodny - wyjaśnia Paweł Henke, prezes Cherry.

Jeżeli wyniki testów spełnią oczekiwania Mayland firma Cherry stanie się potencjalnym dostawcą kompleksowego rozwiązania dla CH Serenada.

Fort Wola to warszawskie centrum handlowe otwarte w 2001 roku. Głównym najemcą jest market Real.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • pustostan 2015-10-26 14:19:55
    centrum praktycznie nie działa, najemców mozna policzyć na palcach jednej reki (chyba dosłownie, góra dwóch), co bedą warte takie testy...

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA