PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tesco chce zwolnić blisko 1000 osób

  • wnp.pl
  • 14 maj 2012 21:39

Firma Tesco Polska zakończyła konsultacje z przedstawicielami organizacji związkowych dotyczące procesu zwolnień grupowych. Pracodawca przedstawił zasady i zakres wsparcia dla pracowników w procesie. Spółka ocenia, że "ze względu na dodatkowe, wysokie oczekiwania finansowe strony związkowej, podpisanie wspólnego porozumienia okazało się niemożliwe".

REKLAMA

Firma zatrudnia ok. 29 tys. pracowników w 420 placówkach. Redukcje dotyczyć będą nie więcej niż 980 osób, czyli niewiele ponad 3 proc. całości zatrudnionych.

- Zwalnianie pracowników to zawsze trudna decyzja. Dlatego najważniejsze jest dla nas zmniejszenie skutków koniecznych zmian - mówi Elżbieta Gołąb, dyrektor personalna Tesco Polska. I dodaje, że w pierwszej kolejności wszystkim osobom, których stanowiska są likwidowane bądź redukowane zostaną przedstawione inne oferty pracy.

Tesco zamierza do końca roku stworzyć prawie 1700 nowych miejsc pracy, między innymi w nowych sklepach oraz nowo rozwijanych usługach. Pracodawca kontynuuje swoją politykę tworzenia stabilnych warunków pracy, między innymi poprzez zatrudnianie wszystkich pracowników na umowy o pracę oraz oferowanie umowy na czas nieokreślony po okresie próbnym.

 

- Usprawnienia procesów, zmiany organizacyjne wymagają dostosowania naszych struktur, dlatego w niektórych jednostkach będziemy zwiększać zatrudnienie, a w niektórych, niestety zaistniała konieczność zmniejszenia ilości stanowisk kierowniczych i podstawowych - mówi Elżbieta Gołąb.

Łączna liczba likwidowanych stanowisk zmniejszy się ze względu na liczne oferty pracy, jakie firma zamierza skierować do pracowników, co da możliwość kontynuacji zatrudnienia w Tesco. Suma nowych miejsc pracy, jakie Tesco stworzy w bieżącym roku, jest niemal dwukrotnie większa, niż liczba redukowanych stanowisk.

 

Wśród pracowników na stanowiskach podstawowych, w ponad połowie wszystkich sklepów nie jest przewidziane zmniejszenie zatrudnienia.

- Skala zmian jest zdecydowanie mniejsza, niż podawane wcześniej przez działaczy związkowych niesprawdzone i dalekie od prawdy dane. Tego typu informacje przekazywane były naszym pracownikom, wprowadzając zupełnie niepotrzebną nerwowość i niepewność wśród załogi - dodaje Elżbieta Gołąb.

 

Chronione przed utratą pracy będą osoby 56+, jedyni żywiciele rodzin, jedno z małżonków, jeśli oboje pracują w Tesco oraz osoby niepełnosprawne. Osobom, które odejdą z pracy, pracodawca zaoferował oprócz ustawowych odpraw, możliwość wcześniejszego odejścia z zachowaniem prawa do odprawy i odszkodowania oraz wsparcie w postaci szkoleń, dostępu do konsultantów, dedykowanego portalu wspierającego w poszukiwaniu pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ja 2012-05-16 21:01:08
    czegoś tu nie rozumiem.Pieniądze na odszkodowania,odprawy itp. będą......a na zatrudnienie pracowników nie ma pieniędzy?Błędne koło......a jak przyjdą święta to nagle zorientują się,że brak ludzi do obsługi i trzeba zatrudnić na nowo...!
  • klient 2012-05-16 09:31:55
    Zapraszam szefów firmy Tesco do zrobienia zakupów w godzinach "szczytu" przy samoobsługowych kasach, które nie działają tak jak powinny, część jest zamknięta, część nie działa właściwie i jednocześnie niech szefowie spróbują pracować, tak jak 1 pracownik biegający od jednej kasy do drugiej i posłuchać komentarzy klientów na temat zmian wprowadzonych w taki sposób "udogodnienia dla klienta", które muszą wysłuchać Ci pracownicy. Życzę lepszych pomysłów na poprawę wizerunku firmy

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA