PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tesco i Meritum Bank powalczą o konta Polaków

  • Autor: PAP
  • 31 lip 2012 17:39

Meritum Bank planuje, że do końca 2012 roku liczba jego klientów wzrośnie do około 200 tys. z 167 tys. obecnie. Bank planuje rozwijać bankowość internetową i pod marką Tesco Finanse chce oferować konta osobiste - poinformował na konferencji Piotr Urbańczyk, prezes banku.

REKLAMA

- Myślę, że liczba klientów naszego banku pod koniec 2012 roku wzrośnie do 200 tys. - powiedział we wtorek Urbańczyk.

Bank planuje rozwijać projekt Tesco i w swoich punktach obsługi ulokowanych w tych sklepach zaoferować m.in. konta osobiste oraz karty debetowe.

- Chcemy, poza kredytami, duży nacisk położyć na rozwój bankowości internetowej, relacyjnej. Chcemy zbudować silną nogę bankowości internetowej zarówno w projekcie Tesco, jak pod własnych brandem - powiedział Piotr Gawron, członek zarządu banku.

Meritum Bank ma obecnie w sumie 200 placówek, w tym 64 punkty obsługi klienta w hipermarketach Tesco.

- Docelowo chcemy, by około 20 proc. sprzedaży kredytów "przechodziło" przez Tesco - powiedział Urbańczyk.

W pierwszej połowie 2012 roku zysk netto banku wyniósł 2,35 mln zł. Bank w ostatnim kwartale 2011 roku osiągnął próg rentowności i podtrzymuje, że cały 2012 roku zakończy na plusie.

- Zysk netto przekroczy w tym roku 10 mln zł, a portfel kredytowy wzrośnie do blisko 2 mld zł. W 2013 roku planujemy wzrost zysku - powiedział Urbańczyk.

Portfel kredytowy banku pod koniec II kwartału 2012 roku wynosił 1,49 mld zł, czyli był o 96 proc. wyższy niż rok wcześniej.

Wskaźnik kosztów do dochodów spadł w tym czasie do 55,1 proc. Prezes podtrzymał we wtorek, że w 2012 roku wskaźnik kosztów do dochodów spadnie do około 50 proc., a w kolejnych latach będzie poniżej tego poziomu.

Suma bilansowa na koniec I półrocza 2012 roku wynosiła 1,85 mld zł i była o 73 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Współczynnik wypłacalności pod koniec czerwca 2012 roku wynosił 14,4 proc. Prezes poinformował, że na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2012 roku bank może zostać dokapitalizowany przez akcjonariuszy.

  • Stefan. 2012-08-01 12:37:37
    Wziołem Tv na raty za pośrednictwem banku Meritum. Spłacałem większe raty niż bank tego wymagał /Chce szybciej spłacić/. Gdy raz pomyliłem się i wpłaciłem mniejszą kwotę, ten "cudowny" bank naliczył mi odsetki w wysokości ok 6,00 PLN. Postaram się spłacić raty jak najszybciej i nie mieć nic wspólnego z takim bankiem. Nie chodzi mi o tą dziadowską kwotę, ale o zasady.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA