PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tesco kontynuuje podbój e-handlu

  • www.portalspozywczy.pl
  • 10 lip 2014 18:24

Usługa Tesco Ezakupy jest już obsługiwana w Polsce przez 23 hipermarkety Tesco, dzięki czemu sieć może dostarczać zakupy mieszkańcom ponad 210 miast. W tym roku finansowym brytyjski operator chce uruchomić siedem kolejnych lokalizacji.

REKLAMA

Według Tesco polski rynek handlu produktami FMCG w internecie będzie rósł w Polsce bardzo dynamicznie.

- Według różnych źródeł wartość polskiego rynku FMCG online to ponad 500 mln złotych, a w roku 2018 sięgnie już miliarda złotych, Co ciekawe, polski rynek jest większy niż rynki Czech, Słowacji i Węgier razem wzięte - mówi Mariusz Nowak, menadżer sprzedaży internetowej Tesco Polska.

Według przedstawiciela brytyjskiej sieci, po zaledwie dwóch latach działalności w internecie Tesco ma pozycję lidera w handlu towarami FMCG, a udziały operatora w rynku to ok. 25 proc.

- Jesteśmy liderem w FMCG online i tej pozycji nie oddamy konkurentom - mówi Mariusz Nowak.

Obecnie usługa Tesco Ezakupy jest już dostępna w 19 aglomeracjach miejskich i obsługiwana przez 23 hipermarkety. Dzięki temu sieć może dostarczać zakupy mieszkańcom ponad 210 miast. A prawie 13 milionów Polaków ma już dostęp do tej usługi.

- W kwietniu obsłużyliśmy milionową dostawę, do końca roku chcemy przekroczyć granicę 1,5 miliona dostaw - zdradza przedstawiciel Tesco.

Dodaje, że zakupy klientom dowozi prawie 200 samochodów. Średnio co 20 sekund do kolejnego klienta wyjeżdża samochód z zakupami Tesco.
Tesco chce systematycznie rozwijać swój biznes internetowy w Polsce.

- Na rok finansowy 2014/15 zaplanowaliśmy siedem kolejnych otwarć. Będziemy systematycznie poszerzać obszary dostaw, wszędzie tam gdzie jeszcze jest potencjał - wyjaśnia Mariusz Nowak.

Dodał, że dzięki uruchomieniu kolejnych siedmiu lokalizacji "e-sklep" Tesco obejmie swoim zasięgiem trzydzieści klka procent populacji mieszkańców kraju, obecnie to ok. 30 proc.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA