PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tesco poprawia sprzedaż w Polsce

  • www.portalspozywczy.pl
  • 04 gru 2013 15:02

Tesco poprawia sprzedaż w Polsce

Grupa Tesco podała wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku. Sprzedaż całej Grupy wzrosła o 0,6 proc. (z wyłączeniem paliw przy aktualnym kursie walut). Sprzedaż międzynarodowa wzrosła o 0,1 proc., w Azji o 1,1 proc., w Wielkiej Brytanii o 0,9 proc. W całej Europie grupa zanotowała natomiast spadek o 1 proc.

REKLAMA

Sprzedaż LfL (również z wyłączeniem paliw) spadła we wszystkich wymienionych wyżej regionach. Sprzedaż LfL całej grupy spadła o 2,5 proc., sprzedaż międzynarodowa o 4,6 proc., w Azji spadła o 5,1 proc., w Europie o 4 proc., a w Wielkiej Brytanii o 1,4 proc.

- Nadal widoczna jest presja w finansach gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii, co stwarza dla rynku spożywczego coraz większe wyzwania od czasu miesięcy letnich i znajduje to odzwierciedlenie w naszych wynikach za trzeci kwartał - mówi Philip Clarke, prezes Grupy Tesco.

- Działania, które podejmujemy na przyszłość, w tym przekształcenie całego naszego asortymentu i nasza decyzja o znacznym ograniczeniu otwieranych nowych powierzchni, również hamują nasze wyniki sprzedażowe w krótkim terminie - dodaje.

Firma podaje, że w Polsce po decyzji o zainwestowaniu w ofertę w pierwszej połowie roku sprzedaż znacznie poprawiła się pomimo zwiększonej aktywności konkurencji.

- Warunki naszego działania w innych krajach również nie są łatwe, szczególnie w Tajlandii, ale mamy także rynki gdzie nasza działalność idzie lepiej np. w Polsce czy w Turcji, dzięki działaniom, które podjęliśmy w pierwszym półroczu - mówi Clarke.

- Jesteśmy przekonani, że nasze strategiczne priorytety - umocnienie pozycji na rynku brytyjskim, uzyskanie wiodącej pozycji we wszystkich kanałach sprzedaży oraz dyscyplina finansowa - są słuszne i że w dłuższym terminie poprawią naszą działalność - dodaje.

W rozbiciu na poszczególne kraje europejskie sprzedaż LfL (z wyłączeniem paliw) w trzecim kwartale wygląda następująco: Czechy - spadek o 4,9 proc.(5 proc. w drugim kwartale), Węgry - 1,3 proc.(0,4 proc. w drugim kwartale), Polska - 0,7 proc. (4,5 proc. w drugim kwartale), Słowacja - 5,7 proc.(4,4 proc. w II kw.), Turcja - 3,5 proc. (10,7 proc. w II kw.), Irlandia - 8,1 proc.(4,4 proc. w II kw.).

Za pierwsze półrocze roku obrotowego 2013/2014 kończące się 24 sierpnia 2013 r. Tesco zanotowało zysk z działalności handlowej na poziomie 1,6 mld funtów (spadek o 7,6 proc. przy aktualnym kursie wymiany); w Wielkiej Brytanii zysk na działalności handlowej wyniósł 1,131 mln funtów (wzrost o 1,5 proc.), a w Europie (z wyłączeniem Wielkiej Brytanii) - 33 mln funtów (spadek aż o 67,8 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA