PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tesco zanotowało duży spadek sprzedaży w Polsce

  • dlahandlu.pl
  • 05 gru 2012 14:34

Tesco zanotowało duży spadek sprzedaży w Polsce

Sprzedaż grupy Tesco po trzynastu tygodniach kończących się 24 listopada 2012 roku (III kwartał) wzrosła o 2,9 proc. przy stałych kursach wymiany i z wyłączeniem stacji paliw. Sprzedaż "like for like" całej grupy spadła o 1,3 proc., a w Polsce Tesco zanotowało spadek sprzedaży w sklepach działających dłużej niż rok o 6,6 proc.

REKLAMA

Sprzedaż w Europie z wyłączeniem stacji paliw wzrosła o 1,1 proc. licząc po stałym kursie wymiany. Przy czym sprzedaż like for like spadła o 3,6 proc.

Komentując te wyniki Philiph Clarke powiedział: - Polska, Słowacja (spadek LfL o 2,1 proc.) i Czechy ( spadek LfL o 9,2 proc. ) zostały częściowo dotknięte spowolnieniem gospodarczym, zmniejszeniem zaufania konsumentów i wzrastającym bezrobociem. Dobre wyniki i wzrost sprzedaży like for like odnotowała jedynie sprzedaż ubrań, zwłaszcza pod marką F&F. Jednocześnie pomimo spadku wydatków konsumentów w Europie Centralnej firma na większości rynków zwiększyła swoje udziały.

Częściowo spadek wydatków w Europie został zrównoważony przez lepsze dane z rynku azjatyckiego. - Z nadzieją oczekuję sezonu świątecznego i jestem pewien, że nasze wysiłki, by poprawić komfort zakupów dla klientów przyniosą rezultaty - zakończył Clarke i dodał, że niestety w Europie spodziewa się dalszego spadku wydatków konsumpcyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA