PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Textilmarket planuje otwarcie 50 nowych placówek

  • Autor: propertynews.pl
  • 02 kwi 2015 10:14

Textilmarket planuje otwarcie 50 nowych placówek

W pierwszym kwartale br. spółka zarządzająca siecią odzieżowych sklepów dyskontowych TXM textilmarket otworzyła 9 nowych sklepów. TXM SA, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Redan, w całym 2015 roku planuje otwarcie łącznie ok. 50 nowych placówek w kraju i za granicą - w tym w Czechach, Słowacji i Rumunii.

REKLAMA

Firma TXM SA, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Redan, w I kwartale br. otworzyła łącznie 9 nowych sklepów. W pierwszych trzech miesiącach tego roku placówki ruszyły w Wałbrzychu, Starogardzie Gdańskim, Wodzisławiu Śląskim, Jaworze, Wieliczce, Wejherowie, Białogardzie, Pleszewie i Kielcach. Dodatkowo sklep w Tucholi został przeniesiony w nowe, bardziej atrakcyjne miejsce w tym samym mieście.

Jednocześnie w I kwartale br. zamknięte zostały dwie nierentowne placówki w Świebodzicach i Legionowie. W efekcie na koniec marca br. sieć TXM textilmarket liczyła łącznie 317 sklepów. - Tempo rozwoju sieci jest zgodne z naszymi założeniami. Podtrzymujemy plany uruchomienia w całym roku łącznie ok. 50 placówek. Nowe lokale planujemy otwierać równomiernie przez cały rok, przy czym nieco więcej przybędzie ich w drugiej połowie roku - powiedział Lech Przemieniecki, prezes TXM SA.

Tegoroczne otwarcia zostały zaplanowane po połowie w kraju i za granicą, głównie w Czechach, na Słowacji i w Rumunii. - W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku otwieraliśmy nowe sklepy tylko w naszym kraju. To oznacza, że w kolejnych okresach więcej otwarć zostanie zrealizowanych za granicą - dodał Lech Przemieniecki.

W 2014 roku sieć TXM textilmarket uzyskała 275,9 mln zł przychodów, czyli o 15,4 proc. więcej niż w poprzednim roku. -Szacujemy, że tegoroczne nowe lokalizacje zapewnią ok. 13 proc. wzrost powierzchni handlowej w ujęciu rok do roku - stwierdził prezes TXM SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA