PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Textilmarket z dobrymi wiatrami

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 cze 2017 17:22

Textilmarket z dobrymi wiatrami

Odzieżowa sieć dyskontowa TXM osiągnęła w maju br. 33 mln zł obrotów, czyli 2 proc.  mniej niż przed rokiem. Odczuwalne były jeszcze skutki nieprawidłowego zaopatrzenia sklepów z poprzednich miesięcy. Sprzedaż w kanale online zwiększyła się natomiast o 9 proc. w ujęciu r./r. i o 39 proc. w stosunku do kwietnia br. co potwierdza, że sytuacja zaczyna się poprawiać.

REKLAMA

Szacunkowa wartość sprzedaży zrealizowana przez TXM w maju br. wyniosła 33 mln zł, co oznacza 2 proc. spadek w porównaniu do maja poprzedniego roku. Z tego przychody sklepu internetowego wyniosły 0,8 mln zł i były o 9 proc. wyższe w ujęciu r./r. W ujęciu narastającym sprzedaż odzieżowej sieci dyskontowej od początku roku wyniosła ok. 135 mln zł i była równa sprzedaży osiągniętej w roku poprzednim. W tym sprzedaż sklepu online wyniosła ok. 3,3 mln zł i była 5 proc. wyższa w ujęciu r./r.

Sieć TXM na koniec maja br. składała się z 404 sklepów własnych o łącznej powierzchni 104 tys. mkw., która była o 25 proc. wyższa niż na koniec maja 2016 r.

- Wyniki sprzedażowe TXM są nadal obarczone problemami, jakie wystąpiły w obszarze zaopatrzenia sklepów w okresie od lutego do kwietnia br., czyli w kluczowym momencie dostarczania towarów w trakcie zmiany sezonów. Opóźnienia oraz błędy w dostawach, a także brak optymalnej struktury produktów spowodowały, że markety nie posiadały optymalnej oferty dla klientów. Obecnie podstawowy proces zaopatrzenia przebiega bez zakłóceń, natomiast cały czas trwają intensywne prace optymalizujące zbieranie danych na potrzeby raportowania oraz poprawiające ergonomię systemu zarządzania. W maju zanotowaliśmy znaczący wzrost sprzedaży sklepu online o 39 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. Potwierdza to, że problemy z początku roku miały charakter wewnętrzny i sytuacja ulega poprawie - powiedział Bogusz Kruszyński, p.o. prezesa zarządu TXM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA