PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Thomas Kurzmann: koniec problemów, czas na rozwój

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 gru 2015 11:01

Thomas Kurzmann: koniec problemów, czas na rozwój Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC

Rok 2014 i część 2015 był dla spółki GTC ciężkim okresem. - Na szczęście wszystkie problemy mamy już za sobą. Teraz szykujemy dynamiczny rozwój - mówi prezes firmy, Thomas Kurzmann.

REKLAMA

Firma GTC ma obecnie stabilną sytuację właścicielską, a także wskaźnik zadłużenia na średnim, rynkowym poziomie. Jednocześnie dzięki ostatniej emisji akcji, udało się pozyskać ponad 140 mln euro funduszy na rozwój.

- W ciągu najbliższych 12 miesięcy mamy nadzieje ogłosić całkiem nowe akwizycje. Obecnie prowadzimy zaawansowane negocjacje w tej sprawie - mówi Thomas Kurzmann.

Jak tłumaczy, środki uzyskane z emisji akcji pozwolą na sfinansowanie planów biznesowych na najbliższe 3 lata. Dodatkowe fundusze mogą być uzyskane ze sprzedaży centrów handlowych m.in. w Rumunii czy na Węgrzech. 

W ubiegłym roku pojawiały się także informacje o możliwości sprzedaży Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Dziś taka perspektywa staje się mało realna. - To jedno z najlepszych aktywów w naszym portfelu, generujący wysokie przychody z najmu, które to jednocześnie cały czas rosną - dodaje Kurzmann.

W tym momencie oprócz planów akwizycji GTC pracuje m.in. nad uzyskaniem pozwolenia na budowę Galerii Wilanów w Warszawie. Nie wiadomo jednak, kiedy procedury zostaną zakończone. - Poszukujemy także lokalizacji pod biurowce, zarówno jeśli chodzi o działki inwestycyjne, jak również gotowe projekty - komentuje Kurzmann.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA