PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Thomas Kurzmann: koniec problemów, czas na rozwój

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 gru 2015 11:01

Thomas Kurzmann: koniec problemów, czas na rozwój Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC

Rok 2014 i część 2015 był dla spółki GTC ciężkim okresem. - Na szczęście wszystkie problemy mamy już za sobą. Teraz szykujemy dynamiczny rozwój - mówi prezes firmy, Thomas Kurzmann.

REKLAMA

Firma GTC ma obecnie stabilną sytuację właścicielską, a także wskaźnik zadłużenia na średnim, rynkowym poziomie. Jednocześnie dzięki ostatniej emisji akcji, udało się pozyskać ponad 140 mln euro funduszy na rozwój.

- W ciągu najbliższych 12 miesięcy mamy nadzieje ogłosić całkiem nowe akwizycje. Obecnie prowadzimy zaawansowane negocjacje w tej sprawie - mówi Thomas Kurzmann.

Jak tłumaczy, środki uzyskane z emisji akcji pozwolą na sfinansowanie planów biznesowych na najbliższe 3 lata. Dodatkowe fundusze mogą być uzyskane ze sprzedaży centrów handlowych m.in. w Rumunii czy na Węgrzech. 

W ubiegłym roku pojawiały się także informacje o możliwości sprzedaży Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Dziś taka perspektywa staje się mało realna. - To jedno z najlepszych aktywów w naszym portfelu, generujący wysokie przychody z najmu, które to jednocześnie cały czas rosną - dodaje Kurzmann.

W tym momencie oprócz planów akwizycji GTC pracuje m.in. nad uzyskaniem pozwolenia na budowę Galerii Wilanów w Warszawie. Nie wiadomo jednak, kiedy procedury zostaną zakończone. - Poszukujemy także lokalizacji pod biurowce, zarówno jeśli chodzi o działki inwestycyjne, jak również gotowe projekty - komentuje Kurzmann.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA