PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

To już fakt. Kerdos złożył wniosek o upadłość

  • Autor: propertynews.pl
  • 13 lis 2015 19:57

To już fakt. Kerdos złożył wniosek o upadłość fot. Fotolia

Zarząd spółki Kerdos poinformował o niewypłacalności, a co za tym idzie, konieczności złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej.

REKLAMA

Kerdos od kilku miesięcy walczył z trudną sytuacją finansową.  Właściciel sieci m.in. Dayli i Mang odwoływał prognozy finansowe i opóźniał publikacje wyników.

12 listopada zarząd spółki stwierdził "zaistnienie stanu niewypłacalności w rozumieniu przepisów ustawy prawo upadłościowe i naprawcze, a co za tym idzie, konieczności złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki, co nastąpi dnia 13 listopada 2015 roku".

U podstaw decyzji - jak tłumaczą przedstawiciele Kerdosa - leży wezwanie spółki przez ING Bank Śląski do uregulowania zaległych płatności Dayli, wynikających z umowy wieloproduktowej - za które Kerdos odpowiada jako poręczyciel. Dodatkowo, 10 listopada br. minął termin wymagalności zapłaty faktury VAT wystawionej dla Kerdos przez ING Lease z tytułu leasingu sprzętu IT oraz oprogramowania.

"Z uwagi na fakt, iż spółka nie posiada środków ani na zaspokojenie Banku ani ING Lease, zaistniał stan niewypłacalności, a co za tym idzie konieczność złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej" - czytamy w komunikacie spółki.

Firma przesunęła również publikację wyników za trzeci kwartał na najpóźniej 30 listopada.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA