PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Top Secret w październiku mocno przyspieszył

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 lis 2014 08:54

Top Secret w październiku mocno przyspieszył

O 21,2 proc. do 49,4 mln zł wzrosły w październiku br. obroty Grupy Redan w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Wysoka dynamika jest zasługą poprawy sprzedaży w obu segmentach. W części modowej wzrost przychodów wyniósł 23 proc., a biorąc pod uwagę tylko handel w naszym kraju było to aż 31,9 proc. Dobrą passę kontynuował także segment dyskontowy, który w minionym miesiącu urósł o 19,5 proc. r./r.

REKLAMA

- Październikowa znaczna poprawa sprzedaży segmentu fashion potwierdza, że wprowadzone zmiany zostały dobrze przyjęte przez klientów - powiedział Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan S.A.

W sektorze modowym październikowa sprzedaż odzieży i akcesoriów marek Top Secret, Troll i Drywash była o 23 proc. wyższa niż przed rokiem i wyniosła 23,2 mln zł. Z tego sprzedaż na rynku polskim wrosła o 31,9 proc., a na rynkach zagranicznych spadła o -4,1 proc. - Spadek obrotów na rynkach zagranicznych, który w dużym stopniu determinuje dewaluacja hrywny i rubla, wciąż w pewnym stopniu niweluje poprawiający się obraz tego segmentu w Polsce - przyznał Bogusz Kruszyński.

Łączna powierzchnia sieci sprzedaży marek modowych w październiku 2014 r. wzrosła o 3,8 proc. względem października 2013 r. i wyniosła 40,6 tys. mkw.

Wzrostowy trend obrotów utrzymuje sieć dyskontowa TXM Textilmarket. - Ten segment rozwija się bardzo dobrze, a wysokie dynamiki sprzedaży osiągane są w każdym kolejnym miesiącu niezależnie od panujących warunków pogodowych. Oznacza to, że nasza marka dyskontowa ma już ugruntowaną pozycję wśród klientów - dodał wiceprezes.

Sieć dyskontów odzieżowych TXM Textilmarket w październiku br. wypracowała 26,2 mln zł obrotów, czyli o 19,5 proc. większe niż przed rokiem. Sieć sprzedaży sektora dyskontowego na koniec minionego miesiąca liczyła 304 sklepy własne o łącznej powierzchni 65,2 tys. mkw. i była o ponad 5 proc. większa niż w październiku 2013 r.

W skali całej Grupy Redan przychody w październiku 2014 r. wyniosły 49,4 mln zł, czyli o 21,2 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Z tego 3 mln zł obrotów zostało uzyskane poprzez sprzedaż internetową, która w październiku 2014 r. wzrosła w tym kanale o 16,5 proc. r./r. Na koniec października powierzchnia handlowa Grupy wyniosła 105,8 tys. mkw., co oznacza wzrost o 5,5 proc. w porównaniu do października roku 2013. Narastająco od początku roku obroty Grupy Kapitałowej wzrosły o 8,1 proc. i wyniosły 398,2 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA