PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Top Secret wciąż nierentowny

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 mar 2017 13:30

Top Secret wciąż nierentowny Top Secret

Grupa Kapitałowa Redan opublikowała raport finansowy za 2016 r., zgodnie z którym skonsolidowane obroty wzrosły r./r. o 12,0 proc. do 628,5 mln zł. Grupa wypracowała w tym okresie 5,2 mln zł zysku netto, względem 7,1 mln zł straty rok wcześniej. Na osiągnięty wzrost główny wpływ miała znacząca poprawa efektywności segmentu modowego Top Secret, który jednak nie zdołał jeszcze osiągnąć progu rentowności.

REKLAMA

Jego przekroczenia zarząd Redan spodziewa się w tym roku. Głównym motorem rozwoju Grupy Redan pozostaje sieć dyskontowa TXM.

Segment modowy Top Secret w 2016 r. osiągnął 250,6 mln zł obrotów, czyli o 2 proc. więcej niż rok wcześniej. Marża handlowa wzrosła ciut wolniej, bo o 1,6 proc.  do 107,2 mln zł. Jednocześnie udało się obniżyć koszty sprzedaży i ogólnego zarządu o 3,3 proc.  w ujęciu r./r.. W efekcie na poziomie wyniku na sprzedaży segment modowy zanotował 6,3 mln zł straty, ale był to wynik aż o 5,5 mln zł lepszy wynik niż rok wcześniej. Dodatkowo udało się odzyskać 2 mln zł od pośrednika logistycznego działającego dla części modowej w 2015 r. na rynku rosyjskim. W 2016 r. część modowa uzyskała również aż o +4,2 mln zł lepsze saldo operacji finansowych w stosunku do roku poprzedniego, co było rezultatem m.in. dodatniego wyniku na zrealizowanych różnicach kursowych. W efekcie Top Secret w minionym roku zanotowało 4,3 mln zł straty przed opodatkowaniem, względem 22,5 mln zł straty rok wcześniej.

- Miniony rok dla Top Secret oceniamy jako udany. Mimo, że nie osiągnęliśmy jeszcze progu rentowności, to zanotowaliśmy radykalną poprawę. Z jednej strony dotyczyło to podstawowej działalności i to pomimo niekorzystnego pierwszego kwartału. Z drugiej strony znacznie skuteczniej zarządzaliśmy ryzykami poprzez częściowe odzyskanie strat na należnościach oraz skuteczne wyeliminowanie strat na różnicach kursowych, pomimo, że wahania kursów były znaczne. W wynikach widać, że pozytywne rezultaty przynosi zmiana strategii wprowadzona jesienią 2015, zakładająca koncentrację na podwyższaniu marży handlowej oraz optymalizację kosztów działania zamiast nacisku na ekstensywny wzrost sprzedaży – stwierdził Bogusz Kruszyński, prezes Redan.

W segmencie modowym w minionym roku widać trzy okresy różniące się wyraźnie w zakresie generowanych wyników oraz widocznych w nich tendencji. W pierwszym kwartale nastąpiło pogorszenie wyniku, ze względu na konieczność wyprzedaży nadwyżki towarów z sezonu jesień-zima 2015 r. oraz głębsze od zakładanych poziomy przecen nowej kolekcji wiosenno-letniej. W drugim i trzecim kwartale uzyskano poprawę wyników, ale bez przekroczenia progu rentowności. W tym okresie osiągnięto istotną poprawę struktury zapasu w postaci zwiększenia udziału kolekcji letniej, dzięki czemu uzyskano lepsze dostosowanie oferty do aktualnych oczekiwań klientów oraz sezonowości pogodowej. W rezultacie można było zmniejszyć skalę przecen i promocji na obu częściach kolekcji. W czwartym kwartale obserwowaliśmy pozytywne skutki zmian w kolekcji jesienno-zimowej, która została dobrze przyjęta przez klientów. To zapewniło dalszą poprawę na tyle znaczącą, że cześć modowa w tym okresie osiągnęła zysk.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - ECE Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Polska Rada Centrów Handlowych

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA