PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Transformacja międzynarodowego gracza

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 maj 2016 14:23

Transformacja międzynarodowego gracza Atrium Flora, własność Arcona na terenie Czech (materiały prasowe)

Palmer Capital działający w Europie zmienia strukturę. Firma nosić będzie nazwę Arcona i szykuje ekspansję inwestycyjną m.in. w rejonie Europy Centralnej.

REKLAMA

Firma poprzez zmiany chce dopasować swoją ofertę do potrzeb rynku. Chodzi o modyfikację struktury akcjonariuszy oraz strategii rozwoju.

Palmer Capital działająca w rejonie Europy Północnej i Centralnej zostało założone w 2007 roku jako joint venture Palmer Capital z siedzibą w Londynie i niemieckiego zespołu, w skład którego wchodzili: Guy Barker, Ben Maudling i Tina-Kathrin Rau. Początkowo udziały obu podmiotów wynosiły 50:50. Obecnie niemieccy managerowie zwiększą swoje zaangażowanie do 80 proc.

Pierwszym krokiem jest zmiana nazwy firmy na Arcona Capital. Grupa działa w takich krajach, jak Niemcy, Holandia, Czechy, Polska, Rumunia i Bułgaria. Posiada aktywa o wartości 320 mln euro i zarządza dziewięcioma funduszami inwestycyjnymi. W portfelu spółki znajdują się 93 nieruchomości z ponad 4 tys. najemcami. Na etapie realizacji są projekty o łącznej powierzchni 900 tys. mkw.

Firma rozpoczęła już ekspansję na terenie Europy Centralnej. W lutym br. nabyła 10 czeskich supermarketów w imieniu prywatnych inwestorów. Wartość transakcji to 100 mln euro. Spodziewane są kolejne transakcje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA