PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

TriGranit będzie rozwijać się w Afryce Północnej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 gru 2014 09:31

TriGranit będzie rozwijać się w Afryce Północnej

Spółki TriGranit Management Corporation (TGM), Design International (DI) i MultiCapital podpisały w październiku 2014 r. umowę joint venture, na mocy której TGM będzie współpracować z Design International Leasing (DIL) w zakresie wynajmu nieruchomości i centrów handlowych w Afryce Północnej. W ramach drugiego etapu współpracy TGM dokonała nabycia 33 proc. kapitału akcyjnego DI Leasing.

REKLAMA

Partnerstwo oparte na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu TriGranitu, kompetencji DI w zakresie wynajmu i projektowania oraz pozycji rynkowej MuliCapital, jednego z największych operatorów handlowych w regionie, ma zapewnić, dzięki innowacyjnemu i zintegrowanemu podejściu, opracowywanie projektów handlowych na najwyższym, światowym poziomie.

- Jeśli chodzi o naszą współpracę to po podpisaniu umowy joint venture i rozpoczęciu prac nad projektem Cleopatra Mall zarysowały się przed nami bardzo wyraźne możliwości rozwoju i jestem przekonany, że zawarta transakcja sankcjonuje nasze zaangażowanie w ten projekt. Z ogromną radością potwierdzamy, że nabyliśmy 33 proc. kapitału akcyjnego w DI Leasing. Podpisując umowę kupna-sprzedaży, wszystkie strony poświadczają, jak bardzo im zależy na współpracy w Afryce Północnej i Bliskim Wschodzie - oświadczył Philip Evans, prezes TGM.

- Dostosowane do potrzeb klientów usługi DI Leasing w połączeniu z naszą znajomością najlepszych praktyk i światowych trendów oraz zintegrowanym sposobem zarządzania procesami projektowania i leasingu dobrze uzupełniają ofertę TGM, tworząc bardzo silne i owocne partnerstwo, na którym skorzystają nasi klienci - stwierdził Davide Padoa, prezes Design International.

- Doświadczenia zdobyte w zarządzaniu markami Al Hokair w Afryce Północnej, jak również pozycja firmy w branży nieruchomości i centrów handlowych, połączone z profesjonalizmem TGM i DIL, nie tylko sprostają oczekiwaniom klientów, ale zdecydowanie je przerosną - dodał Emad Eldine Abdalla, prezes MultiCapital.

Pierwszym wspólnym zadaniem partnerów jest wynajem Galerii Cleopatra, znajdującej się w Egipcie. Galeria Cleopatra to ponad 115 000 mkw. GLA oraz 150 000 mkw. GBA; obiekt został zrealizowany na podstawie projektu autorstwa włoskiego architekta Davide Padoa z Design International. Oryginalny projekt w kształcie gigantycznego baldachimu o rozpiętości ponad 200 metrów przykrywa centralną część obiektu, nadając mu wygląd pustynnej fali. W skład projektu wchodzą także dwie narożne wieże, luksusowy hotel, budynek biurowy oraz niesamowite sztuczne jezioro o powierzchni 20 000 mkw. z wodospadami i nowoczesną fontanną.

Projektem wynajmu Galerii Cleopatra kierować będzie Jihad Dirani, dyrektor TGM ds. leasingu w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, który poprowadzi również biuro TGM w Dubaju. Jihad Dirani wcześniej pracował w AlShaya i Al-Futtaim Group Real Estate.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA