PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

TriGranit postawi na Polskę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 lut 2015 11:03

TriGranit postawi na Polskę

Polska pozostaje kluczowym rynkiem dla węgierskiej spółki TriGranit. Árpád Török, CEO TriGranit Development Corporation informuje, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy firma będzie rozwijała nowe projekty handlowe i biurowe w naszym kraju. W przeciągu 2-3 lat deweloper chce zbudować w regionie Europy Centralnej ok. 130 tys. mkw. powierzchni komercyjnej.

REKLAMA

Jak tłumaczy przedstawiciel TriGranit, dowodem aktywności spółki w Polsce i atrakcyjności rynku jest transkcja sprzedaży centrum handlowego Poznań City Center, która była jedną z największych tego typu umów nad Wisłą w minionym roku. Inwestycja o powierzchni 58 tys. mkw. została zrealizowana przy współpracy z Europa Capital oraz PKP.

TriGranit na terenie Polski działał także w sektorze biurowym. W kwietniu minionego roku rozpoczęto budowę budynku F w projekcie Bonarka for Business (B4B) w Krakowie. Jego oddanie do użytku spodziewane jest na I kwartał 2015 roku.

Z kolei projekt E (10 tys. mkw. powierzchni) w kompleksie został całkowicie wynajęty w grudniu.

Łącznie w 2014 roku TriGranit wynajął prawie 11,5 tys. mkw. powierzchni handlowych, przy czym 6,4 tys. mkw. stanowiły przedłużenia umów. Jeśli chodzi o projekty biurowe, firma skomercjalizowała 21,6 tys. mkw. - 4 tys. mkw. stanowią odnowione umowy.

- Naszym głównym celem na rok 2015 jest rozwój projektów biurowych i handlowych w czterech miastach na terenie Polski. W ciągu najbliższych 2-3 lat planujemy oddać do użytku 100 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 30 tys. mkw. w całym regionie - tłumaczy Árpád Török, CEO TriGranit Development Corporation.

Firma planuje również działania w innych krajach regionu, takich jak Chorwacja, Słowacja, Serbia, Rumunia czy Węgry. - Zamierzamy oczyścić nasze portfolio w miejscach, które nie są dla nas strategicznie istotne. Po stagnacji panującej w ostatnich latach, obserwujemy znaczący zwrot na rynku z rosnącą aktywnością najemców oraz inwestorów - dodaje Török.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA