PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trigranit sprzedany

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 sie 2015 12:52

Trigranit sprzedany Bonarka City Center

Firma TPG Real Estate doszła do porozumienia z właścicielami Trigranitu. Dzięki temu możliwe będzie przejęcie kontroli nad firmą i jej portfelem nieruchomości zlokalizowanym głównie na terenie Polski.

REKLAMA

O sprawie informowaliśmy 5 sierpnia

TPG ma w planach wsparcie kapitałowe spółki Trigranit. Ma to pozwolić na przyspieszenie tempa rozwoju i wzmocnienie pozycji firmy jako ważnej platformy inwestycyjnej i deweloperskiej w centralnej Europie.

Porozumienie zakłada przejęcie zarówno części deweloperskiej jak i zarządzającej Trigranit. Dodatkowo do TPG przejdzie portfel nieruchomości zlokalizowany głównie w Polsce. Przedstawiciele TPG tłumaczą, że obecna kadra zarządzająca pozostanie na stanowiskach.

- Założyliśmy firmę Trigranit dwadzieścia lat temu i przez ten czas urosła ona do jednej z najważniejszych firm na rynku nieruchomości komercyjnych w środkowej Europie - powiedział Sándor Demján, założyciel i prezes TriGranit.

- Wierzę, że TPG Real Estate jest idealnym nabywcą dzięki olbrzymiemu doświadczeniu, jaki może wnieść w Trigranit - dodał.

Zamknięcie transakcji planowane jest na koniec 2015 roku. Strony nie ujawniają szczegółów finansowych operacji.

Jak wskazują przedstawiciele Trigranit, transakcja nie obejmuje wszystkich nieruchomości spółki. Jako przykład wskazano WestEnd City Center w Budapeszcie. Budynki te zostaną przeniesione do firmy Gránit Management.

Właścicielami Trigranitu są obecnie: Sándor Demján, Sándor Csányi, Peter Munk oraz Immofinanz AG. Po sfinalizowaniu transakcji, udziały Petera Munka i Immofinanz zostaną przejęte przez Demjana i Csanyiego.

TPG Real Estate (TPGRE) jest nieruchomościową częścią firmy TPG, która zarządza aktywami o wartości 75 mld dolarów. Jeśli chodzi o nieruchomości, podmioty zarządzane przez TPG posiadają aktywa o wartości 6 mld dolarów. TPG Real Estate Partners od 2009 roku zainwestował w USA i Europie 3 mld dolarów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA