PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trigranit sprzedany

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 sie 2015 12:52

Trigranit sprzedany Bonarka City Center

Firma TPG Real Estate doszła do porozumienia z właścicielami Trigranitu. Dzięki temu możliwe będzie przejęcie kontroli nad firmą i jej portfelem nieruchomości zlokalizowanym głównie na terenie Polski.

REKLAMA

O sprawie informowaliśmy 5 sierpnia

TPG ma w planach wsparcie kapitałowe spółki Trigranit. Ma to pozwolić na przyspieszenie tempa rozwoju i wzmocnienie pozycji firmy jako ważnej platformy inwestycyjnej i deweloperskiej w centralnej Europie.

Porozumienie zakłada przejęcie zarówno części deweloperskiej jak i zarządzającej Trigranit. Dodatkowo do TPG przejdzie portfel nieruchomości zlokalizowany głównie w Polsce. Przedstawiciele TPG tłumaczą, że obecna kadra zarządzająca pozostanie na stanowiskach.

- Założyliśmy firmę Trigranit dwadzieścia lat temu i przez ten czas urosła ona do jednej z najważniejszych firm na rynku nieruchomości komercyjnych w środkowej Europie - powiedział Sándor Demján, założyciel i prezes TriGranit.

- Wierzę, że TPG Real Estate jest idealnym nabywcą dzięki olbrzymiemu doświadczeniu, jaki może wnieść w Trigranit - dodał.

Zamknięcie transakcji planowane jest na koniec 2015 roku. Strony nie ujawniają szczegółów finansowych operacji.

Jak wskazują przedstawiciele Trigranit, transakcja nie obejmuje wszystkich nieruchomości spółki. Jako przykład wskazano WestEnd City Center w Budapeszcie. Budynki te zostaną przeniesione do firmy Gránit Management.

Właścicielami Trigranitu są obecnie: Sándor Demján, Sándor Csányi, Peter Munk oraz Immofinanz AG. Po sfinalizowaniu transakcji, udziały Petera Munka i Immofinanz zostaną przejęte przez Demjana i Csanyiego.

TPG Real Estate (TPGRE) jest nieruchomościową częścią firmy TPG, która zarządza aktywami o wartości 75 mld dolarów. Jeśli chodzi o nieruchomości, podmioty zarządzane przez TPG posiadają aktywa o wartości 6 mld dolarów. TPG Real Estate Partners od 2009 roku zainwestował w USA i Europie 3 mld dolarów. 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA