PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

TriGranit szykuje dwa nowe projekty typu City Center w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 sie 2011 08:46

TriGranit szykuje dwa nowe projekty typu City Center w Polsce

Do tej pory TriGranit zrealizował w Polsce projekty o wartości 550 mln euro. Spółka zapowiedziała, że to nie koniec inwestycji w naszym kraju. - Zakładając, że uda się nam rozwinąć wszystkie projekty nad przygotowaniem których obecnie pracujemy, całkowity koszt ich realizacji w perspektywie pięciu lat, wyniesie ok. miliarda euro - mówi Tomasz Lisiecki, dyrektor zarządzający TriGranit w Polsce. W planach są m.in. dwie nowe inwestycje typu City Center w naszym kraju.

REKLAMA

Plan inwestycyjny TriGranit obejmuje budowę: Poznań Główny City Center (60 tys. mkw. GLA), centrum Emonika w słoweńskiej Ljubljanie (107 tys. GLA), Polus Center w rumuńskim Brasovie (59 tys. GLA), Mozaika w Moskwie (68 tys. GLA) oraz centrum handlowo-rozrywkowego w Bratysławie o powierzchni 320 tys. mkw. GLA.

- Pięcioletni harmonogram zakłada również realizację dwóch kolejnych projektów typu City Center w Polsce, ale na ich szczegóły jest jeszcze za wcześnie - informuje Tomasz Lisiecki.

Ostatnie zawirowania na rynku wywarły istotny wpływ na plany rozwojowe TriGranitu. - Najemcy obecni w naszych projektach zmagają się deprecjacją wartości złotego, a banki czekają na wyklarowanie się sytuacji na rynku i giełdzie. Nie mniej jednak można zaobserwować, iż najemcy stale rozwijają się, zwłaszcza w dużych projektach, których jest względnie niewiele na rynku - uważa Lisiecki.

Dodaje, że polska gospodarka posiada solidne fundamenty, a dług państwowy jest stosunkowo mały i biorąc pod uwagę nadchodzące wybory, deficyt budżetowy z pewnością zmaleje jeszcze bardziej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA