PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tristan zdobył 950 mln euro na inwestycje w nieruchomości

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 lut 2014 22:19

Tristan zdobył 950 mln euro na inwestycje w nieruchomości

Tristan Capital Partners zakończył proces zdobywania inwestorów dla nowego funduszu EPISO3. Firma będzie dysponowała łącznie 950 mln euro, które zostaną wykorzystane na przejęcia nieruchomości komercyjnych w Europie Zachodniej i Centralnej.

REKLAMA

Jak podają przedstawiciele Tristan, ostateczna kwota zebrana z rynku jest o 25 proc. wyższa od pierwotnie zakładanej.

European Property Investors Special Opportunities 3's (EPISO3) to szósty fundusz stworzony przez Tristan Capital Partners. Jego celem są przejęcia w branży biurowej, handlowej i logistycznej, a także mieszkaniowej. Oczekiwana stopa zwrotu to 15 proc., przy maksymalnym lewarze na poziomie 60 proc. (w stosunku pożyczka-wartość inwestycji).

Fundusze przekazało łącznie 36 inwestorów instytucjonalnych (przy czym dla 14 to kolejna inwestycja w fundusze Tristan). Po 380 mln euro zainwestowały podmioty z USA oraz Europy i Bliskiego Wschodu. 130 mln euro wyłożyli inwestorzy z Azji.

Do tej pory EPISO3 wykorzystał 25 proc. kapitału na przejęcia w Niemczech, Wielkiej Brytanii, a także Austrii oraz... w Polsce. Chodzi o kupno pięciu centrów handlowych należących wcześniej do Charter Hall. Transakcja dotyczyła sprzedaży pięciu nieruchomości handlowych w Polsce o łącznej powierzchni 66,3 tys. mkw.: centrum handlowe Borek we Wrocławiu (oddany do użytku w 1999 r.); galeria handlowa Turzyn w Szczecinie (2001 r.); centrum handlowe Dąbrówka w Katowicach (1999 r.); park handlowy Zakopianka w Krakowie (1998 r.) oraz park handlowy Arena w Gliwicach (2006 r.). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA