PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trudne półrocze w H&M

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 cze 2013 09:14

W pierwszej połowie roku fiskalnego H&M zanotował wzrost sprzedaży o 5 proc. w walutach lokalnych. W odniesieniu do takiej samej powierzchni sprzedaży wyniki H&M nie są tak dobre. Firma zanotowała spadek sprzedaży w wysokości 4 proc.

REKLAMA

Zysk netto w pierwszej połowie roku fiskalnego (grudzień-maj) wyniósł ponad 7 mln koron szwedzkich.

Jako główną przyczynę słabych, w porównaniu do poprzedniego roku, wyników finansowych firma podaje negatywny wpływ kursów walutowych oraz realizację długoterminowych inwestycji.

W II kwartale br. sprzedaż w H&M wzrosła o 5 proc. w walutach lokalnych. Firma spodziewa się jednak dobrego czerwca. Od 1. do 17. dnia tego miesiąca sprzedaż w walutach lokalnych wzrosła o 14 proc. w porównania do poprzedniego roku.

- Jako H&M przyjmujemy długoterminową perspektywę rozwoju i będziemy kontynuowali nasze inwestycje w działach: IT, sprzedaży internetowej, nowych brandów i rozwoju sieci sprzedaży. Większość długoterminowych inwestycji nie przyniosło jeszcze zysków, ale uważamy je za ważne i niezbędne dla budowy silniejszej marki - powiedział CEO firmy, Karl-Johan Persson.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA