PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trwa budowa Galerii Korona Kielce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 lip 2011 11:13

Trzystu robotników pracuje na budowie galerii Korona Kielce. Inwestycja zaczyna wyglądać już ponad ogrodzenie od strony ul. Polnej. Za miesiąc będzie widoczna z każdej strony. Prace idą zgodnie z harmonogramem, niektóre z robót żelbetowych zostały nawet wykonane przed czasem.

REKLAMA

- Prace jednocześnie toczą się na kilku poziomach - mówi Stanisław Kowal, dyrektor kontraktu budowy galerii Korona Kielce. - Wszystkie roboty ziemne zostały zakończone. Fundamentowanie również zostało ukończone w stu procentach. Stan "0", a więc po prostu parter, jest ukończony w 90 procentach. Idziemy zgodnie z harmonogramem, choć niektóre z prac żelbetowych zostały zakończone wcześniej niż się spodziewaliśmy.

W części galerii od strony ulicy Polnej budowlańcy pracują na poziomie +1, a w drugiej części na poziomie 0. Teraz wykonują głównie prace żelbetowe, stawiają słupy i stropy.

Zakończone zostały już wcześniej zupełnie prace przy ściankach szczelinowych, konstrukcjach sięgających 19 metrów w głąb ziemi. Metoda ta jest kosztowna, ale była konieczna w przypadku terenu, na którym budowana jest galeria. Ścianki mają za zadanie odcięcie wody gruntowej, a jednocześnie stanowią część fundamentu budynku.

Instalacje sanitarne i odwodnieniowe podposadzkowe zostały ukończone w 95 procentach. Realizowane w tej chwili prace żelbetowe zupełnie zakończyć się mają do października, choć wyższa część galerii od strony ul. Polnej zakończona powinna zostać już we wrześniu. W tej chwili zza ogrodzenia widać wysoką na ponad dziesięć metrów część budynku od strony ul. Polnej oraz siedem pracujących bez wytchnienia żurawi. Za miesiąc Korona Kielce wyłoni się już zupełnie zza ogrodzenia.

Trwają roboty elektryczne i sanitarno-wentylacyjne - w niższych częściach galerii. Toczą się one równolegle ze wznoszeniem obiektu. - Jest to możliwe z uwagi na duże powierzchnie, metraż w budowanej przez nas galerii przekracza kilka tysięcy metrów - tłumaczy Stanisław Kowal. - Nad tymi pomieszczeniami, w których trwają prace instalacyjne, już są wybudowane kondygnacje, dlatego można realizować równolegle te zadania przy zachowaniu bezpieczeństwa pracujących tu ludzi.

- Musimy skoordynować wiele zadań na wielu poziomach - mówi Michał Tur, menager do spraw marketingu galerii Korona Kielce. - W sumie przez cały okres wznoszenia obiektu będzie na naszym placu budowy pracować dwa tysiące osób! To olbrzymie zadanie logistyczne, a wszystko po to, aby galeria Korona Kielce zachwycała swoją bryłą, użytecznością i kunsztem wykonania.

Tereny zielone będą zagospodarowywane od września. Wtedy na wszystkich miejscach, które wiosną mają się zazielenić, zostaną nasadzone rośliny. Zieleń wtopi się w całość architektury obiektu.

Twórcą projektu Galerii Korona Kielce jest pracownia architektoniczna Bose International Planning & Architecture, która stworzyła wyjątkowy wygląd centrów Eurovea w Bratysławie na Słowacji, Palladium w Pradze w Czechach, Metro Walk Rohini w Dehli w Indiach czy Alexandria City Center w Aleksandrii w Egipcie. W Kielcach projektanci zaplanowali ażurowy ekran, który powstał w oparciu o stylistykę korony z herbu miasta. Galeria Korona Kielce ma zostać otwarta w pierwszym kwartale 2012 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA