PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trwają prace przy układzie drogowym wokół Poznań City Center - zdjęcia

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 maj 2013 14:05

Trwają prace przy układzie drogowym wokół Poznań City Center - zdjęcia

Planowane na jesień br. otwarcie wielofunkcyjnego kompleksu handlowo-komunikacyjnego Poznań City Center zbliża się wielkimi krokami. Obecnie wykonawca inwestycji, firma Trigranit koncentruje się przede wszystkim nad pracami przy układzie komunikacyjnym wokół obiektu.

REKLAMAOd stycznia br., kiedy ruszyły prace drogowe, a więc w niespełna pięć miesięcy, w warunkach długiej zimy udało się wykonać ponad połowę kilkudziesięciometrowego, podziemnego przejścia dla pieszych i rowerzystów pod ulicą Matyi wraz z rampą, powstała konstrukcja nowego przystanku tramwajowego z zejściem do tunelu, po podniesionym o ponad 1,5 metra poziomie gruntu puszczono już jeden nowy tor linii tramwajowej. Parę dni temu na terenie tzw. Wolnych Torów tymczasowo puszczono samochody po nowej nitce jezdni, którą w przyszłości, na nowy dworzec PKS pojadą autobusy. Asfalt wylano także na przedłużonej w głąb Wolnych Torów ulicy Jakuba Wujka i częściowo już gotowej tzw. Małej Głogowskiej, drodze, którą w przyszłości będzie można dojechać do ulicy Hetmańskiej. Na budowanym terminalu PKS trwa budowa 19 stanowisk autobusowych. Lada dzień ruszy budowa wewnętrznych dróg dojazdowych dla autobusów i ronda. Docelowo wokół ZCK powstanie ok. 2,5 km nowych dróg.

W budynku centrum handlowego Poznań City Center trwają prace montażowe i wykończeniowe, szklone są efektowne świetliki, od dwóch tygodni kładziona jest zewnętrzna elewacja budynku. W czerwcu powinni pojawić się tutaj pierwsi najemcy, którzy zaczną urządzać swoje lokale. Prace wykończeniowe prowadzone są też na trzykondygnacyjnym parkingu na tysiąc aut i wiszącej parę metrów nad ziemią rampie wjazdowej dla samochodów.

Trwa komercjalizacja 60 tys. m kw powierzchni handlowej. 76 proc. całkowitej powierzchni najmu zostało zabezpieczone umowami najmu oraz listami intencyjnymi, zaś kolejne 10 proc. powierzchni znajduje się w zaawansowanych negocjacjach z potencjalnymi najemcami. W Poznań City Center będzie ponad 250 sklepów i dwie duże strefy food court.

Planowany termin otwarcia Poznań City Center to IV kwartał 2013 roku. Jak na razie harmonogram nie jest absolutnie zagrożony, w wielu miejscach prace prowadzone są nawet z wyprzedzeniem.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA