PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

TXM mocny w sprzedaży online

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 lip 2017 11:59

TXM mocny w sprzedaży online TXM

O 23 proc. wrosła w czerwcu br. sprzedaż TXM w kanale online w ujęciu r./r. W minionym miesiącu występowały jednak nadal problemy z optymalnym zaopatrzeniem marketów.

REKLAMA

Wzrosty osiągnięte w sklepie online potwierdzają, że optymalizacji oferty dla klientów jest efektywna jednak w obszarze całej sieci tradycyjnej proces ten jest bardziej czasochłonny. W efekcie łączne obroty TXM w czerwcu wyniosły 30 mln zł i były 8 proc. niższe niż przed rokiem.

Szacunkowa wartość sprzedaży zrealizowana przez TXM w czerwcu br. wyniosła 30 mln zł, co oznacza 8 proc. spadek w porównaniu do tego samego miesiąca poprzedniego roku. Z tego przychody sklepu internetowego www.txm.pl wyniosły 0,8 mln zł i były o 23 proc. wyższe w ujęciu r./r. W ujęciu narastającym sprzedaż odzieżowej sieci dyskontowej od początku roku wyniosła ok. 165 mln zł i była niższa o 2 proc. od sprzedaży osiągniętej w roku poprzednim. W tym sprzedaż sklepu online wyniosła ok. 4,1 mln zł i była 8 proc. wyższa w ujęciu r./r.

Sieć TXM na koniec czerwca br. składała się z 398 sklepów własnych o łącznej powierzchni 102,9 tys. mkw., która była o 22 proc. wyższa niż na koniec czerwca 2016 r.

- W czerwcu odczuwaliśmy jeszcze problemy związane z brakiem optymalnej oferty towarowej w marketach. Dochodzimy już do pełnej sprawności systemu zarządzania w zakresie zbierania danych na potrzeby raportowania, co pozwala nam prawidłowo i w odpowiedniej ilości kierować asortyment do poszczególnych placówek. Proces ten jednak z uwagi na rozpiętość asortymentową oraz wielkość sieci jest czasochłonny. Podstawowy proces obsługi logistyki przebiega natomiast prawidłowo, czego potwierdzeniem jest wysoka dodatnia dynamika sprzedaży w kanale online osiągnięta już kolejny miesiąc z rzędu. Jesteśmy przekonani, że nasze zdolności sprzedażowe systematycznie się poprawiają” - powiedział Bogusz Kruszyński, p.o. prezesa zarządu TXM.

- Dodatkowo na kilkuprocentowy spadek obrotów w czerwcu w ujęciu rok do roku wpływ miało także mniej dni handlowych w związku z długim weekendem świątecznym – dodał Bogusz Kruszyński.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA