PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

TXM podkręca obroty

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 wrz 2017 15:41

TXM podkręca obroty Textilmarket

W sierpniu br. sieć TXM osiągnęła łącznie ponad 32 mln zł obrotów, czyli nieco mniej niż przed rokiem. W sklepie online sprzedaż wzrosła jednak o 9 proc.

REKLAMA

Na osiągnięte w minionym miesiącu wyniki wpływ miała wysoka baza porównawcza z zeszłego roku, wycofanie się z nierentownego rynku czeskiego oraz przesunięcie na początek września typowego wzrostu zakupów artykułów do szkoły.

Szacunkowa wartość sprzedaży zrealizowana przez TXM w sierpniu br. wyniosła ponad 32 mln zł, co oznacza 4 proc. spadek w porównaniu do tego samego miesiąca poprzedniego roku. Z tego przychody sklepu internetowego wyniosły 0,9 mln zł i były o 9 proc. wyższe w ujęciu r./r. W ujęciu narastającym sprzedaż odzieżowej sieci dyskontowej od początku roku wyniosła ok. 229 mln zł i była na tym samym poziomie co w roku poprzednim. W tym sprzedaż sklepu online wyniosła ok. 5,7 mln zł i była 11 proc. wyższa w ujęciu r./r.

Sieć TXM na koniec sierpnia br. składała się z 399 sklepów własnych o łącznej powierzchni 104,4 tys. mkw., która była o 19 proc. wyższa niż na koniec sierpnia 2016 r.

- W sierpniu br. mieliśmy do czynienia z bardzo wysoką bazą porównawczą, ponieważ w poprzednim roku ten miesiąc pod względem sprzedaży był wyjątkowo udany. Zanotowaliśmy wówczas wzrost obrotów w sklepach porównywalnych o ponad 11 proc. Dodatkowo wyłączając obroty zrealizowane w zeszłym roku na rynku czeskim, z którego w tym roku się wycofaliśmy, dynamika sprzedaży byłaby jeszcze o około 2 proc. wyższa - powiedział Bogusz Kruszyński, prezesa zarządu TXM.

- W wynikach minionego miesiąca widoczne jest również przesunięcie na początek września typowego wzrostu zakupów artykułów oferowanych w ramach akcji "powrót do szkoły". W pierwszych dniach września osiągamy z tego powodu istotnie lepszą dynamikę w ujęciu rok do roku - dodał Bogusz Kruszyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA