PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

TXM wykonał plan

  • Autor: propertynews.pl
  • 11 sty 2017 11:27

TXM wykonał plan Textil Market

O 20 proc. do 377 mln zł wzrosły w 2016 r. przychody odzieżowej sieci dyskontowej TXM w porównaniu do poprzedniego roku. W samym grudniu 2016 r. obroty sieci TXM w ujęciu r./r. zwiększyły się także o 20 proc. do 48 mln zł.

REKLAMA

Szacunkowa wartość przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez TXM w grudniu 2016 r. wyniosła 48 mln zł, co oznacza wzrost o 20 proc. w porównaniu do grudnia poprzedniego roku. Z tego przychody sklepu internetowego www.txm24.pl w grudniu 2016 r. wyniosły 1 mln zł i były o 18 proc. wyższe względem analogicznego okresu poprzedniego roku.

W ujęciu narastającym sprzedaż sieci dyskontowej TXM w całym 2016 r. wyniosła 377 mln zł i była 20 proc. wyższa w porównaniu z rokiem poprzednim. W tym obroty dyskontowego sklepu internetowego wzrosły w ujęciu r./r. o 47 proc. i były na poziomie 9 mln zł.

W prognozie przedstawionej w prospekcie emisyjnym związanym z pierwszą publiczną ofertą akcji, Zarząd TXM S.A. zakładał osiągnięcie w 2016 r. przychodów netto ze sprzedaży towarów, materiałów i usług na poziomie 381,4 mln zł. Ostateczne wykonanie uwzględniające, poza sprzedażą towarów, także sprzedaż materiałów i usług wyniosło 378 mln zł co oznacza, że prognoza Zarządu w tym zakresie została zrealizowana w 99,1 proc.

- Osiągnięte w minionym roku przychody są zgodne z naszymi założeniami. W każdym miesiącu oraz narastająco w całym okresie utrzymywaliśmy wysoką dynamikę sprzedaży, co było pochodną systematycznego rozwoju sieci handlowej w kraju i za granicą. Minimalnie niższe obroty od zakładanych zrekompensowaliśmy nieco wyższą marżą i lekkim ograniczeniem kosztów – powiedział Lech Przemieniecki, prezes zarządu TXM.

Sieć Textilmarket na koniec grudnia 2016 r. składała się z 405 sklepów własnych o łącznej powierzchni 100,4 tys. mkw., która była 28 proc. wyższa niż na koniec grudnia 2015 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA