PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

TXM wykonał plan

  • Autor: propertynews.pl
  • 11 sty 2017 11:27

TXM wykonał plan Textil Market

O 20 proc. do 377 mln zł wzrosły w 2016 r. przychody odzieżowej sieci dyskontowej TXM w porównaniu do poprzedniego roku. W samym grudniu 2016 r. obroty sieci TXM w ujęciu r./r. zwiększyły się także o 20 proc. do 48 mln zł.

REKLAMA

Szacunkowa wartość przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez TXM w grudniu 2016 r. wyniosła 48 mln zł, co oznacza wzrost o 20 proc. w porównaniu do grudnia poprzedniego roku. Z tego przychody sklepu internetowego www.txm24.pl w grudniu 2016 r. wyniosły 1 mln zł i były o 18 proc. wyższe względem analogicznego okresu poprzedniego roku.

W ujęciu narastającym sprzedaż sieci dyskontowej TXM w całym 2016 r. wyniosła 377 mln zł i była 20 proc. wyższa w porównaniu z rokiem poprzednim. W tym obroty dyskontowego sklepu internetowego wzrosły w ujęciu r./r. o 47 proc. i były na poziomie 9 mln zł.

W prognozie przedstawionej w prospekcie emisyjnym związanym z pierwszą publiczną ofertą akcji, Zarząd TXM S.A. zakładał osiągnięcie w 2016 r. przychodów netto ze sprzedaży towarów, materiałów i usług na poziomie 381,4 mln zł. Ostateczne wykonanie uwzględniające, poza sprzedażą towarów, także sprzedaż materiałów i usług wyniosło 378 mln zł co oznacza, że prognoza Zarządu w tym zakresie została zrealizowana w 99,1 proc.

- Osiągnięte w minionym roku przychody są zgodne z naszymi założeniami. W każdym miesiącu oraz narastająco w całym okresie utrzymywaliśmy wysoką dynamikę sprzedaży, co było pochodną systematycznego rozwoju sieci handlowej w kraju i za granicą. Minimalnie niższe obroty od zakładanych zrekompensowaliśmy nieco wyższą marżą i lekkim ograniczeniem kosztów – powiedział Lech Przemieniecki, prezes zarządu TXM.

Sieć Textilmarket na koniec grudnia 2016 r. składała się z 405 sklepów własnych o łącznej powierzchni 100,4 tys. mkw., która była 28 proc. wyższa niż na koniec grudnia 2015 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA