PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tychy - sypialnia czy okazja dla inwestorów?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 lis 2016 09:53

Tychy - sypialnia czy okazja dla inwestorów? Gemini Park Tychy

Sypialnia dla Katowic czy świetna lokalizacja do inwestycji? Mimo że od lat Tychy borykają się z etykietą miasta-sypialni, obecnie jest to jedno z najprężniej funkcjonujących miast w aglomeracji śląskiej.

REKLAMA

Kolejne inwestycje, modernizacja przestrzeni miejskiej, niskie bezrobocie - Tychy to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Od niemal dwóch dekad na jego terenie dynamicznie działa Tyska Podstrefa Ekonomiczna, zrzeszająca ponad 50 dużych przedsiębiorstw. Łącznie zatrudniają około 11 tys. osób, przyczyniając się do zmniejszenia stopy bezrobocia w mieście, która obecnie wynosi jedynie 3,3 proc., podczas gdy w regionie 6,7 proc., a w kraju 8,3 proc.

Etykieta miasta-sypialni przylgnęła do Tychów kilka dekad temu. Począwszy od lat 50’ XX wieku miasto systematycznie poddawano gruntownej rozbudowie. Wznoszono nowe osiedla, tak by – zgodnie z planem 6-letnim – znacznie zwiększyła się liczba Tyszan. Dziś Tychy są przestrzenią wygodną do życia. Potencjał lokalizacji doceniają inwestorzy decydujący się na budowę fabryk, przedsiębiorstw czy docelową siedzibę firmy.

– Tychy to miasto, w którym nie występują złożone problemy związane np. z bezrobociem, ubóstwem itp. Poziom bezrobocia jest jednym z najniższych w kraju ( ok. 4 -5 proc.), działa prężnie strefa ekonomiczna, a w przeprowadzonych kilka lat temu badaniach okazało się, że ponad 90 proc. mieszkańców identyfikuje się ze swoim miastem i jest z Tychami silnie związana. Tychy zajmują wysokie miejsca w rankingach miast najlepszych do życia w Polsce. Oczywiście zawsze może być lepiej - dlatego kładziemy duży nacisk na sprawy najistotniejsze - edukację, ochronę zdrowia itp. Od kilku lat działamy także na rzecz zwiększenia partycypacji mieszkańców w podejmowaniu ważnych decyzji dla miasta – komentuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tychy.

Ostatnie lata to dla Tychów okres intensywnych zamian. Zmodernizowano dworzec PKP oraz trzy stacje Szybkiej Kolei Regionalnej. Wybudowano wielopoziomowy parking Park&Ride, zakupiono nowoczesny i ekologiczny tabor autobusowy. Przebudowano drogę krajową DK1 – jedną z najważniejszych arterii Śląska. Poza inwestycjami w transport i komunikację publiczną, przeprowadzono szereg projektów uatrakcyjniających ofertę rozrywkowo-rekreacyjną miasta. Wybudowano Stadion Miejski Tychy, spełniający wymogi FIFA i UEFA, Mediatekę z sala koncertową, czytelnią i wypożyczalnią książek, biblioteką muzyczną i naukową, przekształcono dawne kino w Pasaż Kultury Andromeda.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - ECE Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Polska Rada Centrów Handlowych Partner serwisu - Galeria WISŁA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA