PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tychy - sypialnia czy okazja dla inwestorów?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 lis 2016 09:53

Tychy - sypialnia czy okazja dla inwestorów? Gemini Park Tychy

Sypialnia dla Katowic czy świetna lokalizacja do inwestycji? Mimo że od lat Tychy borykają się z etykietą miasta-sypialni, obecnie jest to jedno z najprężniej funkcjonujących miast w aglomeracji śląskiej.

REKLAMA

Kolejne inwestycje, modernizacja przestrzeni miejskiej, niskie bezrobocie - Tychy to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Od niemal dwóch dekad na jego terenie dynamicznie działa Tyska Podstrefa Ekonomiczna, zrzeszająca ponad 50 dużych przedsiębiorstw. Łącznie zatrudniają około 11 tys. osób, przyczyniając się do zmniejszenia stopy bezrobocia w mieście, która obecnie wynosi jedynie 3,3 proc., podczas gdy w regionie 6,7 proc., a w kraju 8,3 proc.

Etykieta miasta-sypialni przylgnęła do Tychów kilka dekad temu. Począwszy od lat 50’ XX wieku miasto systematycznie poddawano gruntownej rozbudowie. Wznoszono nowe osiedla, tak by – zgodnie z planem 6-letnim – znacznie zwiększyła się liczba Tyszan. Dziś Tychy są przestrzenią wygodną do życia. Potencjał lokalizacji doceniają inwestorzy decydujący się na budowę fabryk, przedsiębiorstw czy docelową siedzibę firmy.

– Tychy to miasto, w którym nie występują złożone problemy związane np. z bezrobociem, ubóstwem itp. Poziom bezrobocia jest jednym z najniższych w kraju ( ok. 4 -5 proc.), działa prężnie strefa ekonomiczna, a w przeprowadzonych kilka lat temu badaniach okazało się, że ponad 90 proc. mieszkańców identyfikuje się ze swoim miastem i jest z Tychami silnie związana. Tychy zajmują wysokie miejsca w rankingach miast najlepszych do życia w Polsce. Oczywiście zawsze może być lepiej - dlatego kładziemy duży nacisk na sprawy najistotniejsze - edukację, ochronę zdrowia itp. Od kilku lat działamy także na rzecz zwiększenia partycypacji mieszkańców w podejmowaniu ważnych decyzji dla miasta – komentuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tychy.

Ostatnie lata to dla Tychów okres intensywnych zamian. Zmodernizowano dworzec PKP oraz trzy stacje Szybkiej Kolei Regionalnej. Wybudowano wielopoziomowy parking Park&Ride, zakupiono nowoczesny i ekologiczny tabor autobusowy. Przebudowano drogę krajową DK1 – jedną z najważniejszych arterii Śląska. Poza inwestycjami w transport i komunikację publiczną, przeprowadzono szereg projektów uatrakcyjniających ofertę rozrywkowo-rekreacyjną miasta. Wybudowano Stadion Miejski Tychy, spełniający wymogi FIFA i UEFA, Mediatekę z sala koncertową, czytelnią i wypożyczalnią książek, biblioteką muzyczną i naukową, przekształcono dawne kino w Pasaż Kultury Andromeda.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA