PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Udane półrocze dla galerii Gemini

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 lip 2012 10:31

Udane półrocze dla galerii Gemini

Należące do Gemini Holdings centra handlowe w Tarnowie i Bielsku-Białej mają za sobą udaną pierwszą połowę 2012 roku. W Tarnowie znacząco wzrosła odwiedzalność oraz obroty najemców, z kolei Gemini Bielsko-Biała została wybrana ulubionym centrum handlowym w okolicy.

REKLAMA

W pierwszej połowie roku najemcy Gemini Park Tarnów zwiększyli swoje obroty o 35 proc. Wskaźnik football (ilość klientów wchodzących do centrum) wzrósł o 11 punktów procentowych, a wartość średniego koszyka zakupów wzrosła o 18 proc. w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.

- To satysfakcjonujący wynik, zwłaszcza w porównaniu ze wskaźnikami indexu Footfall Polska i obrotów PRCH, które w ostatnich miesiącach często przyjmowały tendencje spadkowe, oraz w stosunku do danych GUS-u z ubiegłego miesiąca donoszących o spadku koniunktury i nastrojów konsumenckich w Polsce - komentuje Krzysztof Brączek, dyrektor Gemini Park Tarnów.

Z wyników Gemini Park Tarnów zadowoleni są również najemcy. - Mimo zauważalnego spadku konsumpcji i odwiedzin klientów w galeriach handlowych w Polsce, my w Gemini Park Tarnów realizujemy nasze założenia sprzedażowe - mówi Zbigniew Markowski, prezes Giacomo Conti.

Ewa Ściubidło, associate director w firmie BOIG zajmującej się komercjalizacją centrum uważa, że jest to jeden z ciekawszych miejsc na rozwój sieci sprzedaży - Udaje nam się pozyskać do grona najemców coraz bardziej prestiżowe firmy, które z kolei przyciągają kolejne znane marki. Tym samym Gemini Park Tarnów obecnie proponuje najszerszą w regionie ofertę handlową.

W pierwszej połowie 2012 roku do grona najemców Gemini Park Tarnów dołączyły marki takie jak: Atlantic, KARI, Pepe Jeans, Neeco, Trendy Shop oraz Pracownia Krawiecka. Stopień komercjalizacji galerii osiągnął 96 proc. Obecnie trwają rozmowy dotyczące wynajmu kolejnych siedmiu lokali, których otwarcie planowane jest w trzecim kwartale 2012 roku.

Ze swoich wyników zadowoleni są również przedstawiciele Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park w Bielsko-Białej. W lipcowej sondzie internetowej Gazety Wyborczej obiekt został uznany za ulubione centrum handlowym w mieście. Na Gemini Park głosowało prawie 700 osób, czyli 40 proc. biorących udział w sondzie. Następny w kolejności obiekt zdobył 29 proc.

- To miła wiadomość. Oznacza bowiem, że nasze działania, nie tylko te związane z zapewnianiem atrakcyjnej oferty handlowej, ale również interesującej rozrywki są pozytywnie oceniane przez bielszczan - mówi Anna Dworak, dyrektor ds. marketingu i PR w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Gemini Park.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA