PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ukończono konstrukcję Dekady Malbork

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 kwi 2015 11:17

Ukończono konstrukcję Dekady Malbork Dekada Malbork

Na budowie Galerii Dekada w Malborku ukończono realizację konstrukcji budynku. 15 kwietnia w obiekcie została zawieszona tzw. wiecha, symbolizująca finał tego etapu prac.

REKLAMA

Prace na budowie dziesiątego z kolei obiektu, którego inwestorem i deweloperem jest spółka Dekada Realty, specjalizująca się w segmencie centrów i galerii typu convenience, rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku. Głównym wykonawcą jest toruński oddział firmy Erbud, a prace budowlane koordynuje spółka BOIG Project Management oraz BOIG Tenants Coordination, natomiast projektantem budynku jest Studio Form Architektonicznych Pantel z Olsztyna.

15 kwietnia b.r. zakończony został pierwszy etap budowy obiektu, tj. ukończona została konstrukcja stanu surowego. Uwieńczyło go symboliczne zawieszenie tzw. wiechy. Dalsze prace postępują zgodnie z założonym harmonogramem.

– W chwili obecnej nasze działania koncentrują się na kontynuacji prac przy elewacji budynku, zarówno frontowej od strony Alei Rodła, jak i tylnej, znajdującej się od strony ulicy Kościuszki – mówi Krzysztof Bębacz, Project Manager, BOIG Project Management. – Kończymy też prace związane z uzyskaniem szczelności dachu budynku, wykonaliśmy izolację termiczną stropodachu wraz z pierwszą warstwą papy – dodaje K. Bębacz.

Rozpoczynają się pierwsze prace instalacyjne wewnątrz obiektu. W harmonogramie na najbliższy czas zaplanowane jest wykonanie elementów. ślusarki aluminiowo-szklanej, czyli roboty związane z wykonaniem i montażem świetlika budynku oraz elementów fasady i witryn elewacyjnych. Kontynuowana jest adaptacja pomieszczeń technicznych wewnątrz obiektu – w szczególności pod stacje trafo oraz węzeł cieplny.

– Zakończenie prac i oddanie obiektu do użytku publicznego zaplanowane jest na koniec listopada tego roku. W chwili obecnej wszystko postępuje zgodnie z założonym harmonogramem i nic nie wskazuje na to, by otwarcie Galerii Dekada Malbork miało się opóźnić – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.

Dekada Malbork została zaplanowana jako dwupoziomowa, śródmiejską galeria handlowa, licząca 5400 mkw. GLA, wewnątrz której swoje miejsce znajdzie 20 lokali handlowo-usługowych. Dla wygody klientów w podziemiach budynku przygotowany zostanie parking mieszczący 100 pojazdów. Równie intensywnie co prace budowlane, postępuje proces komercjalizacji obiektu, a podmiotem odpowiedzialnym za tę kwestię jest spółka BOIG Property Consulting.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA