PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ulice handlowe przestały istnieć, ludzie wybrali galerie

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 wrz 2015 15:42

Czy brak ulic handlowych hamuje rozwój miast? Co myślą o tym architekci i inwestorzy? Temat omawiali paneliści sesji Architektura – Monokultura zabija podczas Property Forum 2015.

REKLAMA

- Ulice handlowe w Polsce przestały istnieć, ludzie wybrali centra handlowe - uważa Zbigniew Pszczulny, architekt, JSK Architekci. 

Maciej Zajdel z Kulczyk Silverstein uważa, że w Warszawie brakuje tzw. high street’u, a przecież stolica ma ku temu duży potencjał. Pytanie: jakiego typu zmiany mogą pomóc w realizowaniu takiej wizji? 

- W planach zagospodarowania jest zapis o niesytuowaniu lokali handlowych o powierzchni ponad 500 mkw. w centrum miasta. Tymczasem przestrzeń publiczna powinna być projektowana, tak aby mieszać funkcje, które mogą tworzyć także atrakcyjną przestrzeń komercyjną – powiedział Maciej Zajdel.

Nie zgadza się z tym Zbigniew Pszczulny. - Obawiam się, że jeśli powstaną lokale o powierzchni powyżej 500 mkw., ludzie znowu "znikną" w ich wnętrzach. Nie o to chodzi. W Niemczech również jest wiele galerii, ale pod względem architektury są one przedłużeniem ulicy handlowej - podsumowuje.

 Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA