PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Umarł król, niech żyje król! Nowy rozdział dla Empik Media & Fashion

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 wrz 2016 14:34

Umarł król, niech żyje król! Nowy rozdział dla Empik Media & Fashion Empik

Połączenie spółki Empik Media & Fashion z Bookzz Holdings stanie się faktem. Cały majątek polskiej firmy zostanie przeniesiony na Cypr.

REKLAMA

- Celem transgranicznego połączenia spółki z Bookzz Holdings jest uproszczenie struktury korporacyjnej grupy kapitałowej, do której należy EMF oraz optymalizacja związanych z tym kosztów po zbyciu przez EMF większości zarządzanych aktywów, a tym samym uczynieniu funkcji EMF zbędną - podała spółka w komunikacie.

Przed finalizacją połączenia Empik Media & Fashion doprowadzi do wycofania swoich udziałów z obrotu giełdowego. Firma musi także uzyskać zgodę wierzycieli. W tym momencie jakiekolwiek terminy nie są ujawniane.

Zgodnie z planem, cały majątek spółki Empik Media & Fashion zostanie przeniesiony do Bookzz Holdings. Cypryjska spółka przejmie całą odpowiedzialność za pracowników i wierzytelności polskiej spółki.

Bookzz Holdings Ltd. jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej Penta Investments, działającej głównie na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce fundusz inwestuje w spółki zajmujące się sprzedażą detaliczną książek, multimediów, prasy, odzieży, zabawek i produktów dla dzieci oraz kosmetyków, produkcją i dystrybucją mrożonek, organizacją gier hazardowych, techniczną obsługą budynków, prowadzeniem aptek oraz prowadzeniem szpitali i przychodni. 

 

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA